بازداشت تعدادی از نوکیشان مسیحی در تهران

07:21:00 1393-02-05

همزمان با عید پاک مسیحیان، ماموران امنیتی جمهوری اسلامی روز جمعه ۲۹ فروردین ماه ۹۳ با ورود به یکی از کلیساهای خانگی در جنوب تهران، چند تن از نوکیشان مسیحی را بازداشت کردند.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، تا کنون اسامی پنج تن از بازداشت شدگان به نامهای احسان صادقی، نازی، مریم اسدی، وحید صافی و امین مظلومی مشخص شده است.
 
بر اساس گزارش‌ سایت «رئال ایران.نت» به نقل از خبرنامه پیک ایران، روز جمعه ۲۹ فروردین ماه ماموران امنیتی لباس شخصی، مجهز به بیسیم و سلاح کمری، با یورش به منزل خانم اسدی که میزبان مراسم دینی عید پاک و نیایش نوکیشان مسیحی بود، اقدام به ارعاب ساکنین و تفتیش محل نموده و افراد فوق الذکر را با دو دستگاه خودروی ون سفید رنگ به محل نامعلومی منتقل کردند.
 
گزارش مذکور به نقل از همسایگان حاکی از آن است که ماموران همچنین با بی‌ادبی با ساکنین منزل و همسایگان برخورد کرده و همزمان به پشت بام مجتمع مسکونی مذکور رفته و اقدام به توقیف و تخریب دیش‌های ماهواره دیگر ساکنین ساختمان نمودند.
 
هنوز از جزئیات بازداشت، محل نگهداری و وضعیت بازداشت شدگان خبری در دست نمی‌باشد و پیگیری خانواده‌های بازداشت شدگان پس از مراجعه به دادگاه انقلاب و دادسرای اوین نتیجه‌ای در بر نداشته است.
 
REALIRAN.net