افزایش محدودیتها و فشارها بر تولیدکنندگان بهایی

16:58:00 1393-09-03

خبرگزاری هرانا – ماموران لباس شخصی به‌طور همزمان به منزل چند شهروند بهایی در نجف آباد و ویلاشهر مراجعه کرده و ضمن ضبط کامپیو‌تر و کتب مذهبی کارگاه تولیدی دو تن از ایشان را تعطیل کردند.

بنا به اطلاع سایت «رئال ایران.نت» به نقل از هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۵ آبان ماه ماموران لباس شخصی به‌طور همزمان به منازل چند شهروند بهایی در نجف آباد و ویلاشهر (اصفهان) مراجعه کرده و ضمن تفتیش منازل، کتب، لپتاپ، کامپیو‌تر، سیدی‌ها، شمایل مذهبی و… را ضبط کردند.
 
یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «[ماموران] کارگاه قارچ آقای حقیری از احبای ویلاشهر را پلمب کرده و همچنین در منزل آقای پیروزمندی دستگاهی که مربوط به کار بوده و کیف چرمی تولید می‌کرده را به همراه چرم‌ها و کیف‌ها بردند».
 
وی در ادامه گفت: «ماموران هنگامی که وارد کارگاه قارچ آقای حقیری شدند پنجره‌ها را شکسته بخاری‌ها را خاموش و آنجا را پلمب کردند؛ در این کارگاه عده‌ای از احبا مشغول کار بوده‌اند».
 
این منبع در پایان گفت: «خود اطلاعات رفته و دم کارگاه تولید قارچ یک تابلو زده به علت تولید غیر بهداشتی پلمب شده، ولی مشخص نکرده وسایل کارگاه تولید کیف چرمی را به چه علت ضبط کرده است».
 
REALIRAN.net