اهل تسنن در تهران مسجد ندارند

14:22:04 1394-05-21

نبوي: انقلاب اسلامي يک هديه الهي است!

به گزارش سایت «رئال ایران.نت»به نقل از بالاترین،"تهران تنها پایتخت جهان است که اهل تسنن مسجد ندارند" این مضمون گزارش روزآنلاین بود پس از تخریب نمازخانه اهل سنت در منطقه پونک تهران؛ گزارشی که از سوی خبرگزاری فارس و سایت های امنیتی و وابسته به طیف تندروی حکومتی به عنوان متن شایعه منتشر و به صورت گسترده در شبکه های اجتماعی چون فیسبوک، تلگرام، وایبر و واتس آپ همرسانی شد، البته همراه با این ادعا که اهل سنت ۹ مسجد در تهران دارند. محافل امنیتی به این نیز بسنده نکردند، سراغ دکتر جلال جلالی زاده و حاصل داسه، نمایندگان سابق کردستان در مجلس که در گزارش روزآنلاین، مصاحبه آنها منتشر شده بود رفتند و آنها را تحت فشار قرار دادند که مصاحبه ها با روزآنلاین را تکذیب کنند. 

برای شفاف سازی و رسیدن به این واقعیت که آیا ۹ محلی که رسانه های امنیتی و حکومتی به عنوان مساجد اهل تسنن در تهران نام برده و گزارش روزآنلاین را شایعه خوانده اند، وجود دارد یا نه، سراغ مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل تسنن زاهدان و سرشناس ترین چهره اهل تسنن در ایران و همچنین دکتر جلالی زاده، نماینده سابق کردستان در مجلس شورای اسلامی رفته و از آنها سوال کرده ام و اینکه: قضیه این ۹ محلی که به عنوان مساجد اهل تسنن در تهران معرفی شده چیست و چرا اهل تسنن اجازه داشتن مسجد در تهران را ندارند و نمازخانه های شان به بهانه های مختلف تعطیل می شود؟ آنها ادعای محافل امنیتی را کذب محض می خوانند و می گویند حتی در شهرهای بزرگی چون تبریز و اصفهان هم سال هاست اجازه ساخت مسجد به اهل تسنن داده نمی شود.

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت در زاهدان در مصاحبه با روز ادعاهای خبرگزاری فارس و دیگر رسانه های امنیتی را تکذیب می کند و می گوید: "اینها کذب محض است، دروغ های کلان و گنده است اهل سنت اصلا یک مسجد هم در تهران ندارند. چند نمازخانه است که آن هم یا کسانی خانه خودشان را موقتا برای نماز خواندن گذاشته اند یا یک جایی را برای نماز خواندن کرایه کرده اند. مسجد با نمازخانه فرق می کند. مسجد همیشه است، همیشه می توان رفت، اما نمازخانه مثل ادارات است که یک جایی برای نماز دارند. اهل سنت مجبور شده اند در خانه های خود، مثلا پذیرایی خانه را بگذارند برای نماز خواندن. یا می روند یک جایی اجاره می کنند برای نمازخواندن. ممکن است بعد از یکسال یا دو سال بیرون شان کنند یا اصلا تخریب کنند."

او تصریح می کند که "دروغ می گویند و می خواهند حق ملتی را ضایع کنند و با این دروغ ها می پوشانند".

نبوي: انقلاب اسلامي يک هديه الهي است!

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: انقلاب اسلامي ايران براي اولين بار توانست هويت اصلي ايرانيان(!) را به خود آنها بازگرداند. به همين دليل مي‌توان انقلاب را يک هديه الهي دانست که هويت تاريخي ديني و فرهنگي مردم ايران را به آنها بازگردانده است.

به گزارش میزان  ، مرتضي نبوي، عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با تاکيد بر اهميت مطالعه تاريخ انقلاب اسلامي تصريح کرد:‌ مهمترين واقعه تاريخ معاصر ما انقلاب اسلامي است که نه تنها در کشور ايران بلکه در سراسر جهان مي‌تواند درس آموز و عبرت آموز باشد. پديده انقلاب اسلامي حادثه بزرگي است که آثار زيادي در منطقه و جهان داشته است و منشاء يک تحول عظيم به اسم انقلاب اسلامي شده است. اين واقعه براي اولين بار توانست هويت اصلي ايرانيان را به خود آنها بازگرداند. به همين دليل مي‌توان انقلاب را يک هديه الهي دانست که هويت تاريخي ديني و فرهنگي مردم ايران را به آنها بازگردانده است. 

REALIRAN.net