وزیر ارتباطات: تلگرام در ایران ۱۳ تا ۱۴ میلیون کاربر دارد

17:50:58 1394-08-03

تلگرام که خود می‌گوید در ایران ۲۰ میلیون کاربر دارد، یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های پیام‌رسانی در این کشور است.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از خبرگزاری بی بی سی، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعاتی ایران گفته است که ۱۳ تا ۱۴ میلیون نفر در این کشور از اپلیکیشن پیام‌رسانی تلگرام استفاده می‌کنند.

به گزارش رسانه‌‌های ایران، آقای واعظی در نشست خبری با همتای روس خود که به تهران سفر کرده، از تلگرام به عنوان "یک شبکه اجتماعی منتسب به روسیه" نام برده و گفته است که این سیستم "با سیاست‌های وزارت ارتباطات، بدون محدودیت مشغول فعالیت است".

تلگرام که خود می‌گوید در ایران ۲۰ میلیون کاربر دارد، یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های پیام‌رسانی در این کشور است.

در روزهای اخیر موضوع چگونگی فعالیت تلگرام در ایران خبرساز بوده و واکنش گسترده مقام‌های مسئول و همین طور کاربران ایرانی را به همراه داشته است.

هفته گذشته پاول دوروف، مدیر عامل تلگرام گفت که مقام‌های ایران از این شبکه خواسته‌اند که امکان "جاسوسی بر شهروندان" را برای آنها فراهم کند و چون این درخواست پذیرفته نشده، تلگرام برای چند ساعت مسدود شده است.

در پی این اظهارات وزیر ارتباطات ایران گفت که این اختلال به دلیل مشکلاتی بوده که در مسیرهای ارتباطی ایران با شبکه جهانی در خلیج فارس، ترکیه و باب‌المندب بروز کرده بود.

با این حال، آقای واعظی هشدار داد که اگر تلگرام "کانال‌های غیراخلاقی" را نبندد، ممکن است مسدود شود.

شبکه‌های اجتماعی محبوب مانند فیس‌بوک و توییتر در ایران مسدود هستند و فعالیت بعضی شبکه‌های پیام‌رسانی مانند وایبر و واتس‌اپ هم با اختلال رو به رو است.

REALIRAN.net