احتمال پرتاب ماهواره جدید ایران به مدار زمین

12:27:44 1394-11-29

فارس: یک وبگاه آمریکایی ضمن اشاره به احتمال پرتاب ماهواره جدید ایران به مدار زمین نوشت: پرتاب ماهواره‌ها می‌تواند به ایران در توسعه فن‌آوری و ساخت موشک بالستیک بابرد بیشتر کمک کند.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از پیک ایران، ایران احتمالا ماهواره‌ای جدید را در ماه جاری به مدار زمین پرتاب می‌کند.
 
به نوشته وبگاه «آل‌ثینگ نیوکلییر» با این‌که پیش‌بینی درباره فعالیت‌های فضایی ایران دشوار است اما مقام‌های رسمی ایران از پرتاب ماهواره به مدار زمین به زودی زود خبر دادند.
 
هفته گذشته نیز در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز ماکتی از موشک ماهواره بر سیمرغ به نمایش گذاشته شد. از سویی یک وبگاه آمریکایی ویژه رصد فعالیت فضایی، موشکی از امکان تحرکاتی در مرکز پرتاب ماهواره‌ای ایران در سمنان در هفته‌های آتی خبر داده است.
 
ایران قبلا نیز 4پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره به مدار زمین داشته است. ماهواره «امید» در سال 2009، «راصد» در 2011 ، «نوید» در سال 2012 و «فجر» در سال 2015 از آن جمله بودند.
 
این وبگاه آمریکایی در خاتمه مدعی شد که پرتاب ماهواره‌ها می‌تواند به ایران در توسعه فن‌آوری و ساخت موشک بالستیک بابرد بیشتر کمک کند.

 

 

REALIRAN.net