روایت دکتر حسین رفیعی از تبعیض مذهبی در زندان!

17:34:38 1395-01-11

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از ملی-مذهبی، دکتر حسین رفیعی عضو شورای فعالان ملی مذهبی که در زندان اوین دوران حبس خود را سپری می کند در مورد تبعیض مذهبی علیه یکی از هم بندان مسیحی اش نوشته است:

امروز مجلس یادبود فوت پدریک همبند مسیحی کرد بود. هوا بارانی بود. به زحمت اجازه دادند مجلس در حسینیه برگزار شود ولی به صاحب عزا اجازه ندادند که از بلندگو دعای خود را از “کتاب مقدس” بخواند.

او در میان جمع دعا را خواند و چه دعای دلنشینی بود. دعا را اینجا می آورم: «ای پدر ما که در آسمانی، نام تو مقدس باد. ملکوت تو بیاید. اراده تو چنانکه در آسمان است بر زمین نیز کرده شود. نان کفاف ما را روز به روزبه ما عطا بفرما و گناهان ما را ببخش آنچنانکه ما نیز قرض داران خود را می بخشیم. و ما را در آزمایش و آزمون میاور، بلکه از شریر ما را رهایی ده. زیرا ملکوت و قوت و جلال تا ابد الآباد از آن توست. آمین».

خدایا روزی خواهد آمد که پیروان تمام ادیان بتوانند آزادانه از مساجد و حسینیه ها و تکایای ما مسلمان ها برای مراسم دینی و هنری و ادبی خود استفاده کنند؟ نه اینکه در حسینیه بند ۸ اوین این چنین محدودیت ایجاد کنند که یک زندانی سیاسی مسیحی نتواند در سالگرد فوت پدرش از بلندگوی حسینیه استفاده کند! خدایا ما را به راه راست هدایت فرما.

آدم می ماند از این همه محدودیت و “قانون گرایی” مسئولان زندان…

حسین رفیعی- بند ۸ اوین- ۱۹ بهمن ۱۳۹۴

 

REALIRAN.net