گزارش‌گران بدون مرز (RSF) از «كارزار جهانی حمايت از نرگس محمدى» حمایت می‌کند

11:20:35 1395-08-01

کانون مدافعان حقوق بشر با انتشار فراخوانی در تاریخ ٢٤ مهر ماه ١٣٩٥ «همه آزاد اندیشان، سازمان‌ها و افراد مدافع حقوق بشر و مدافعان آزادی بیان» را به کارزار همبستگی جهانی برای آزادی نرگس محمدی دعوت کرده است.

برپایه اطلاع سایت رئال ایران.نت به نقل از پیک ایران، گزارش‌گران بدون مرز (RSF) از این کارزار حمایت می‌کند. کریستف دولوار دبیر اول سازمان در این باره اعلام کرد « ما با پیوستن به این کارزار سرکوب روزنامه‌نگاران و مدافعان حقوق بشر در ایران را محکوم می‌کنیم. امیدواریم که همبستگی جهانی در حمایت از این زن شجاع ایرانی مقام‌های جمهوری اسلامی ایران را متقاعد به آزادی فوری او کند .»

در آغاز مهرماه امسال رئیس کانون مدافعان حقوق بشر شیرین عبادی همزمان با حضورش در پاریس به مناسبت انتشار کتاب تازه خود " تا آزادی همه ما "، در همراهی با گزارش‌گران بدون مرز از کارزار برای آزادی نرگس محمدی و همه‌ی روزنامه‌نگاران زندانی حمایت کرد.

۷ مهرماه ۱۳۹۵، آن هایدلگو شهردار پاریس در دیدار با شیرین عبادی یانوی صلح نوبل ایران و کریستف دولوار دبیر اول گزارش‌گران بدون مرز توجه ویژه خود را نسبت به وضعیت این روزنامه‌نگار و کنشگر خستگی ناپذیر حقوق زنان اعلام کرد. دو روز پس از این دیدار شهردار پاریس در پیامی بر روی توئیتر رسمی خود خواهان آزادی نرگس محمدی شد.

نرگس محمدی یکی از چهار « قهرمانان آزادی اطلاع رسانی» بود که به مناسبت سوم ماه می روز جهانی آزادی مطبوعات، شهرداری پاریس به آنها مدال‌ اهدا کرده بود.

 

REALIRAN.net