برگزاری اردوهای مختلط در دانشگاه‌های ایران ممنوع شد

17:01:46 1395-09-17

محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری ایران یک روز پس از روز دانشجو اعلام کرد که برگزاری اردوهای مختلط در همه دانشگاه‌های کشور ممنوع است.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از رادیو زمانه،  محمد فرهادی روز جهارشنبه ۱۷ آذر در مجلس گفت: «براساس آیین‌نامه مصوب و بازنگری بعدی آن در شورای اسلامی کردن دانشگاه‌ها، برگزاری اردوهای مختلط ممنوع اعلام شد و از آن پس با هرگونه برگزاری این‌گونه اردوها برخورد می‌شود.»

وزیر علوم افزود: «در مورد سفرهای آموزشی و پژوهشی و تحقیقات میدانی که با حضور اساتید برگزار می‌شود موضوع متفاوت است و باید در این‌گونه برنامه‌ها جزئیات، محل اسکان و نحوه حضور به‌طور کامل مشخص شود.»

در مردادماه سال جاری، ضیاء هاشمی معاون فرهنگی وزیر علوم نیز برگزاری هرگونه اردوی مختلط در دانشگاه‌ها را ممنوع دانسته و گفته بود که وزارت علوم ممنوعیت برگزاری هرگونه اردوی مختلط دانشجویی را اعلام کرده است.

او با بیان اینکه «دستورالعمل اردوها در سال ۸۸ تصویب شده»، افزوده بود: «این دستورالعمل شامل اردوهای فرهنگی، علمی، صنعتی و سفرهای آموزشی است».

یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان آموزشی ایران در تمام دوره‌ها، «اختلاط دانشجویان» بوده است. محدودیت‌ها در این زمینه با حضور جناح‌های مختلف بر مسند قدرت متفاوت بوده است. در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد وزارت علوم حتی تلاش بسیار کرد تا برخی دانشگاه‌ها را تک‌جنسیتی کرده و در محیط دانشگاه سیاست تفکیک جنسیتی را پیش ببرد.

REALIRAN.net