هنوز از سوی عربستان برای دیپلمات‌های ایران ویزا صادر نشده است

16:46:12 1396-05-02

اگر برای این 10 نفر ویزا صادر شود ولی آنها امکان ارتباط با ارگان های مرتبط سعودی و انجام اقدامات فوری لازم را نداشته باشند، فکر نمی‌کنم آنها بتوانند رسالت و ماموریتی که بر عهده دارند را انجام دهند.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از خبرنامه پیک ایران، سخنگوی وزارت خارجه در مورد بحث صدور ویزا برای دیپلمات‌های ایرانی در قالب هیات کنسولی جهت استقرار در عربستان برای رسیدگی به وضعیت کنسولی حجاج ایرانی تصریح کرد: هنوز از سوی عربستان برای دیپلمات‌های ایران ویزا صادر نشده است.

به گزارش ايسنا، بهرام قاسمی با بیان اینکه طرف مقابل در این زمینه تحقیق کرده است و گروه کنسولی باید پیش از اعزام حجاج در عربستان مستقر شوند، خاطر نشان کرد: موضوعی که به ابهامات در این زمینه مقداری اضافه می‌کند در ارتباط با شرایط و مکانیزم‌هایی است که این هیات قرار است تحت آن به وظایف خود عمل کند. هنوز این شرایط و مکانیزم ها روشن نشده و این مساله مهمی است.

وی افزود: صرف دریافت ویزا با حضور دیپلمات‌های ما در خاک عربستان مساله ما نیست، بلکه باید روشن شود که این گروه چگونه می‌تواند وظایف کنسولی خود را انجام دهد و چه شرایط و مکانیزم‌هایی در این ارتباط در نظر گرفته شده است، این‌ها مساله مهمی است.

قاسمی افزود: اگر برای این 10 نفر ویزا صادر شود ولی آنها امکان ارتباط با ارگان های مرتبط سعودی و انجام اقدامات فوری لازم را نداشته باشند، فکر نمی‌کنم آنها بتوانند رسالت و ماموریتی که بر عهده دارند را انجام دهند. 

REALIRAN.net