از کنسرت حامد زمانی هم در مشهد جلوگیری شد

17:50:27 1396-05-13

حامد زمانی از جمله خواننده‌هایی است که رسانه‌های اصولگرا از او به عنوان «خواننده انقلابی» نام می‌برند و برای نهادهایی چون سپاه پاسداران نیز برنامه اجرا کرده است.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از رادیو فردا، حامد زمانی، خواننده موسیقی پاپ، خبر داد که از اجرای کنسرت او در شهر مشهد جلوگیری شده است. آقای زمانی به نام نهادی که از اجرای این کنسرت جلوگیری کرده، اشاره ای نکرده است.

در گفت‌وگویی با خبرگزاری ایسنا در روز جمعه ۱۳ مرداد، حامد زمانی گفت که «به دلیل محدودیت حضور ساز روی صحنه» قرار بوده کنسرت او با «سه کیبورد و لپ‌تاپ» اجرا شود، اما ساعاتی پیش از اجرا از او خواسته شده، این برنامه تنها با یک کیبورد اجرا شود.

او اضافه کرد: «اجرا برای ما با یک کیبورد غیرممکن بود. حتی اعضای گروه من به احترام نام امام رضا حاضر بودند، در اتاقک‌هایی که کسی دید نداشت، ساز بزنند تا اجرا برگزار شود، ولی متأسفانه موافقت نشد».

آقای زمانی به نام نهادی که این کنسرت را لغو کرده، اشاره‌ای نکرده است.

حامد زمانی از جمله خواننده‌هایی است که رسانه‌های اصولگرا از او به عنوان «خواننده انقلابی» نام می‌برند و برای نهادهایی چون سپاه پاسداران نیز برنامه اجرا کرده است.

پیش از لغو این کنسرت نیز روز ششم مرداد کنسرت شهرام و حافظ ناظری در قوچان به دستور دادستان این شهر لغو شده بود.

پس از لغو این کنسرت، نزدیک به ۵۰۰ نفر از فعالان حوزه موسیقی با انتشار نامه‌ای سرگشاده، از وزارت ارشاد خواستند با عوامل لغو کنسرت‌ها به عنوان «عاملان اخلال در قانون و نظم عمومی» برخورد کند.

امضاکنندگان این نامه از جمله تأکید کردند که «عاملین و آمرین، هر که هستند، از سوی مبادی ذیربط مورد پرسش و شکایت قرار گرفته و معرفی شوند».

علی مطهری، نایب‌ رئیس مجلس، نیز پیشنهاد کرده که این هنرمند و وزارت ارشاد به دلیل لغو این کنسرت در قوچان و خسارات مالی و روحی که به مردم و گروه زده شده، از دادستان این شهر شکایت کنند.

پروانه سلحشوری نماینده اصلاح‌طلب مجلس، و عباس سلیمی نمین از چهره‌های اصولگرا، نیز به لغو این کنسرت اعتراض کرده‌اند.

احمد علم‌الهدی، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در استان خراسان رضوی، با برگزاری کنسرت در شهرهای این استان مخالفت کرده و روز ۳۰ فروردین نیز گفته بود که با برگزاری کنسرت «در سراسر کشور» مخالف است.

لغو کنسرت‌ها واکنش‌ مقام‌های دولت حسن روحانی را به دنبال داشت اما در ‌‌نهایت علی جنتی، وزیر ارشاد گفته بود که این وزارتخانه از برگزاری کنسرت در شهر مشهد صرف نظر کرده است.

مخالفت امام جمعه مشهد با برگزاری کنسرت در حالی صورت گرفت که ابراهیم رئیسی، داماد و نامزد مورد حمایت او در انتخابات ریاست جمهوری، با امیرحسین مقصودلو، ملقب به «تتلو» یکی از خوانندگان «زیر‌زمینی» جنجالی در ایران ملاقات کرد.

در جریان این دیدار که تصاویر آن به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، ‌ تتلو از نامزدی آقای رئیسی در این دوره از انتخابات حمایت کرد.

آقای رئیسی در عین حال در فیلم تبلیغاتی خود با عنوان «کنسرت مردم» گفته بود که «آیا مشکل اصلی مردم کنسرت است».

در مقابل حسن روحانی در سخنرانی خود در مشهد، دو روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری، گفت: «شما به مردم گفتید اگر هنر می‌خواهید از مشهد بروید بیرون. حال می‌خواهید ایران را بگیرید و به مردم بگویید از ایران بروید بیرون؟».

او در مصاحبه مطبوعاتی خود پس از انتخابات ریاست جمهوری نیز ضمن اشاره کنایه‌آمیز به دیدار ابراهیم رئیسی با امیر تتلو گفت که در انتخابات ریاست جمهوری «همه با موسیقی آشتی کردند».

پس از لغو کنسرت‌های مختلف در استان خراسان رضوی، تعدادی از امامان جمعه دیگر شهرهای ایران نیز با برگزاری کنسرت دراین شهر‌ها مخالفت کرده‌اند.

REALIRAN.net