حذف دوباره اپلیکیشن های ایرانی توسط شرکت اپل

10:44:05 1396-06-03

اپل دوباره حذف اپلیکیشن های ایرانی را از سر گرفته است.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از اسپوتنیک، اپلیکیشن های ایرانی مجددا از اپ استور کمپانی اپل حذف شدند. این خبر واکنش های بسیاری را در شبکه های اجتماعی به همراه داشت.

در همین رابطه گفته شده است که برنامه ‌نویسان ایرانی قصد آپلود اپلیکیشن دارند با پیامی مواجه می‌شوند که به آنها می ‌گوید دیگر قادر به بارگذاری محتوا و اپلیکیشن نیستند. بدین ترتیب می توان استنباط کرد که توضیح اپل به کاربران ایرانی این است که اپ استور برای کشور ایران در دسترس نیست. این مسئله پس از اقدامات و تحریمات جدید آمریکا در ماههای اخیر دوباره از سر گرفته شده است و به همین دلیل ما در حال حاضر قادر به پذیرش اپلیکیشن شما نیستیم. 

با این تفاسیر هنوز مشخص نیست که آیا همه اپلیکیشن‌ های ایرانی از اپ استور برداشته می‌شوند یا نه.

وزیر جدید جوان ارتباطات و فن آوری نسبت به اقدام جدید کمپانی اپل واکنش نشان داد. وی معتقد است که این کمپانی علی رغم اینکه ۱۱ درصد از بازار ایران را به خود اختصاص داده است اما به حقوق مصرف کننده احترام نگذاشته است و حتما این مسئله را پیگیری خواهد کرد.

بسیاری از کاربران این حرکت غیر منصفانه اپل را محکوم کرده و معتقدند که ایرانی ها گوشی های این کمپانی را حتی گرانتر از کشورهای دیگر تهیه می کنند و کمپانی اپل باید در مقابل آنها مسئول می بود. همچنین بعضی از کاربران علت روی آوردن کاربران گوشی اپل را فقط چشم روی هم چشمی عنوان کردند و معتقدند که نه تنها برتری بالاتری نسبت به اندرویید ندارد بلکه سیاست های انحصاری این کمپانی با مفهوم آزادی در جهان در تناقض است.

بسیاری از کاربران نیز برای وزیر جوان فن آوری اطلاعات آرزوی موفقیت کردند و واکنش و پیگیری او را به جا عنوان کردند.

REALIRAN.net