خودروساز چینی: نگران از دست رفتن بازار خود در ایران نیستیم

11:50:36 1396-08-20

هرچند شاید در وهله نخست رقابت با این خودروسازان بزرگ سخت به نظر برسد، اما با اعتماد ایجاد شده هیچ نگرانی بابت از دست رفتن بازار خود در ایران نداریم.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از خبرنامه پیک ایران، مدیر یک شرکت خودروساز چینی و از شریکان تجاری سایپااعلام کرد: این شرکت با وجود حضور برندهای مختلف خودرویی در ایران پس از برجام، نسبت به حفظ بازار خود در جمهوری اسلامی ایران مطمئن است و بابت از دست رفتن بازارها نگرانی ندارد.

به گزارش ايرنا، خودروی برلیانس که متعلق به یک شرکت خودروسازی چینی است، از 2 سال پیش در بازار ایران حضور دارد و در شرکت پارس خودرو عضو گروه خودروسازی سایپا مونتاژ می شود.

شرکت پارس خودرو در زمینه انجام تحقیق و توسعه مشترک، داخلی سازی قطعات، انجام توافقنامه برای تشکیل مشارکت انتفاعی (جوینت ونچر) بین سایپا و برلیانس و تنوع بخشی به آپشن ها برای پاسخگویی به نیاز مشتریان، با شرکت برلیانس چین همکاری دارد.

در همین پیوند «دانگ فنگ» (Dong Feng) معاون مدیرعامل در بخش مشاوره حقوقی شرکت برلیانس در نشت خبری در جمع خبرنگاران ایرانی و چینی افزود: در چند سال گذشته این گروه خودروسازی توانسته بازار بسیار خوبی برای خود در ایران دست و پا کند و با عرضه خودروهای باکیفیت، اعتماد مشتریان ایرانی را جلب کرده است.

وی بیان داشت: با وجود تعدد قراردادهای خودرویی منعقد شده در ایران بین خودروسازان ایرانی و برخی برندهای مشهور نظیر بنز، ولوو، پژو، سیتروئن و رنو، اما به نظر می رسد ایرانی ها به محصولات تولیدی این شرکت اعتماد دارند.

دانگ فنگ تصریح کرد: هرچند شاید در وهله نخست رقابت با این خودروسازان بزرگ سخت به نظر برسد، اما با اعتماد ایجاد شده هیچ نگرانی بابت از دست رفتن بازار خود در ایران نداریم.

وی خاطرنشان کرد: این شرکت اکنون سالیانه 80 هزار دستگاه خودرو روانه بازار ایران می کند. 

REALIRAN.net