اجرای مصوبه سرقت از حساب‌های بانکی راکد

12:51:18 1396-09-04

مال مردم خوردن در روز روشن. زورشان به دزدان بیت المال نمیرسه، یا نمیخواهند برسه، چاره را در این دیده اند که در روز روشن دست در جیب مردم بکنند.

به گزارش سایت رئال ایران.نت به نقل از خبرگزاری بالاترین ، آرش صبحی: مال مردم خوردن در روز روشن. زورشان به دزدان بیت المال نمیرسه، یا نمیخواهند برسه، چاره را در این دیده اند که در روز روشن دست در جیب مردم بکنند. چرا بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار یقه دزدان و چپاولگران را نمیگیرد؟ چرا بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار و قوه قضاییه بسراغ مسولان و مدیران و اعضای هیت مدیره موسسات اعتباری و پدیده و کاسپین و شاندیز و غارتگران فربه شده از مال مردم و غارتگران بیت المال نمیروند؟ این مصوبه یک تجاوز آشکار به مال مردم تلقی میشود.


اجرای مصوبه سرقت از حساب‌های بانکی راکد

با اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار از اول آذر همه حساب‌های بانکی راکد در ایران بسته و موجودی آن‌ها به سرفصل «وجوه تعیین تکلیف نشده» یا «بلاتکلیف» منتقل خواهد شد.

به گزارش «شبکه رسانه‌ای بیان» بانک مرکزی اعلام کرده است «حساب راکد به ‌حساب سپرده‌ای گفته می‌شود که نزد یکی از بانک‌ها یا موسسه‌ها حدود دو سال بدون گردش باقی ‌مانده و مبلغ آن دو میلیون تومان یا کمتر است.»

این اقدام بانک مرکزی با واکنش تند مردم مواجه شده و برخی کارشناسان اقتصادی این مصوبه را خلاف عرف، آزادی و حریم خصوصی مردم می‌دانند.

عبدالمهدی ارجمندنژاد، مدیرکل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پول‌شویی بانک مرکزی با اعلام اینکه مبلغ کل حساب‌های راکد به 800 میلیارد تومان می‌رسد، گفته است «بسته شدن حساب‌های راکد برای ارتقای شفافیت در بانک‌هاست که 17 مرداد در شورای پول و اعتبار تصویب و 30 مرداد به بانک‌ها ابلاغ و از اول آذر در بانک‌ها اجرایی شده است و هیچ مشکلی برای مردم ایجاد نمی‌کند.»

بانک مرکزی هنوز به این پرسش که سرنوشت موجودی این حساب‌ها چه خواهد شد، پاسخی نداده است. برخی می‌گویند بسیاری از صاحبان آنچه حساب‌های راکد خوانده می‌شود یا سال‌هاست که از دنیا رفته‌اند یا مدت‌هاست که خارج از ایران زندگی می‌کنند.

REALIRAN.net