مشایی:مردم دلیل برگزاری غیرعلنی دادگاه منصور امیر اریا و زنجانی را ذینفع بودن برخی از مسولان میدانند

13:49:50 1396-09-16

اسفندیار رحیم مشایی،رئیس دفتر محمود احمدی نژاد،«برخورد» با حمید بقایی و دیگر نزدیکان محمود احمدی‌نژاد را ادامه «عملیات سیاسی-قضایی نیمه‌کاره‌ای» خواند که به گفته او در سال ۹۰ و با هدف «از کار انداختن» دولت دهم «طراحی و اجرا شده بود».

به گزارش سایت رئال ایران.نت به نقل از خبرگزاری بالاترین ، مشایی همچنین قوه قضائیه را متهم کرد که تلاش می‌کند اعتراض نزدیکان آقای احمدی‌نژاد به رفتار این قوه را «با ارعاب و تهدید، در نطفه خفه کند».

وی در این نامه همچنین اعلام کرد که «ذهنیت منفی» نسبت به قوه قضائیه «سال‌هاست که در ذهن مردم شکل گرفته است و در طول زمان، به طور بی‌وقفه توسعه و تعمیق یافته، و در شرایط حاضر به سطح بسیار بالایی رسیده است».

رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد تاکید کرد که قوه قضائیه «به باور عمومی مردم و به ویژه نخبگان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، هنری و اقتصادی جامعه، به ابزاری برای اعمال اقتدار و تحکیم حاکمیت برخی افراد و گروه‌ها از طریق برخورد و منکوب کردن افراد و گروه‌های مخالف و منتقد تبدیل شده است».

مشایی دراین نامه همچنین اعلام کرد که قوه قضائیه «با اتخاذ مواضعی غیرانقلابی، غیراسلامی، سیاسی-جناحی و نقض مکرر قانون اساسی و قوانین عادی، نه تنها در پیشگیری از وقوع جرم و فساد موفق نبوده است، بلکه فرصت‌های ترمیمی و جبران کننده‌ فراوانی را نابود کرده است».
وی اضافه کرد: «مجموع این عوامل و رفتارهای شخصی و بعضی شایعات مطرح در جامعه درباره‌ مقامات قضایی، منجر به ضعف در اعتبار اجتماعی آقایان شده است».

وی همچنین از برگزاری غیر علنی دادگاه بابک زنجانی و امیر منصور آریا انتقاد کرد و نوشت که« بخش قابل ملاحظه‌ای از جامعه، برخی از مسئولان را در این پرونده‌ها دخیل و ذینفع می‌دانند و بر این باورند که دلیل اصلی رسیدگی‌های محرمانه و غیرعلنی این پرونده‌ها، همین مساله است. ماجرای مرحومین آقایان امیرمنصور آریا و فاضل خداداد نمونه‌هایی از این موارد است که جامعه، اکنون و پس از گذشت چند سال از یکی و سال‌ها از دیگری، همچنان به طرح مسائل و حواشی آن‌ها رغبت نشان می‌دهد. در این‌باره باید موضوعات و پرونده‌های مربوط به فسادهای بزرگ دیگری را نیز مورد اشاره قرار داد که مقامات قضایی به صراحت و تلویح مطرح کرده و لکن هیچ گزارشی از اقدامات مربوط به آن‌ها به جامعه ارائه نکرده‌اند».

نوشته مشایی درحالی است که پیش از این نمایندگان مجلس از ارتباط چند تن از اعضای کابینه  احمدی نژاد با بابک زنجانی خبر داده اند.

انتقاد مشایی از عملکرد قوه قضائیه در برگزاری دادگاه امیر منصور آریا درحالی است که مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری دولت اول حسن روحانی ،محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی را متهم کرده بود که به صورت مکتوب دستور داده اند، شرکت فولاد خوزستان «خارج از مزایده» به مه آفرید خسروی،متهم فساد سه هزار میلیارد تومانی، واگذار شود.

رسانه‌های ایران همچنین از عنایت‌الله ریاحی، یکی از متهمان این پرونده، به عنوان خواهرزاده مشایی نام برده‌اند.

درمقابل  احمدی نژاد اعلام کرده که دولت او ابتدا این«فساد» مشهور به اختلاس سه هزار میلیارد تومانی را کشف کرده است.

REALIRAN.net