سخنگوی شرکت ملی پالایش در مورد احتمال افزایش قیمت بنزین به 1500 تومان

15:35:29 1396-09-21

شرکت ملی پالایش و پخش گرچه مجری قانون است اما تاکنون هیچ سناریو و عدد و رقمی را بابت قیمت حامل های انرژی ارائه نکرده است بنابراین نه قیمت های جدید و نه زمان اجرا مشخص نیست.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از خبرنامه پیک ایران، سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش با اشاره به اعداد مختلف قیمت جدید بنزین گفت: شرکت ملی پالایش و پخش هنوز عددی را به عنوان قیمت جدید بنزین به وزارت نفت نداده است.

به گزارش فارس زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش با اشاره به اعداد و ارقامی که در خصوص حامل های انرژی در رسانه های مختلف اعلام می شود گفت: کمیسیون تلفیق مجلس باید لایحه بودجه را مورد بررسی قراردهد، هنوز این کار صورت نگرفته و مشخص نیست این اعداد و ارقام از کجا آمده است.

وی ادامه داد: شرکت ملی پالایش و پخش گرچه مجری قانون است اما تاکنون هیچ سناریو و عدد و رقمی را بابت قیمت حامل های انرژی ارائه نکرده است بنابراین نه قیمت های جدید و نه زمان اجرا مشخص نیست.

به گزارش خبرنگار فارس برخی از رسانه ها از افزایش قیمت بنزین به 1500 تومان در هر لیتر خبر داده و اعلام کرده اند قیمت جدید بنزین از ابتدای دی ماه اعمال خواهد شد.

این گزارش حاکی است براساس قانون بودجه سال 96 مجلس به دولت اجازه افزایش قیمت حامل های انرژی در سال جاری را داده است اما تاکنون دولت قیمت های حامل های انرژی را تغییر نداده و مشخص نیست که تا پایان سال قیمت های را تغییر ندهد.

محمدباقر نوبخت دیروز در اظهارنظری محتاطانه دراین باره گفت: افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال جاری فعلا قطعی نیست.

REALIRAN.net