تصادف اتوبوس دانش‌آموزان دختر 'راهیان نور' چند کشته به جا گذاشت

11:10:10 1396-09-22

هشت دانش‌آموز به بیمارستانی در اهواز منتقل شده‌اند و پنج دانش‌آموز دیگر هم به صورت سرپایی معالجه شده‌اند.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از خبرگزاری بی بی سی، در سانحه تصادف یک اتوبوس حامل دانش‌آموزان دختر اعزامی به اردوی راهیان نور از استان البرز پنج نفر، از جمله دو دانش آموز کشته شده‌اند.

خسرو ساکی، مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت که اتوبوس این دانش‌آموزان که اهل شهرستان نظرآباد بودند، در راه سوسنگرد در استان خوزستان با یک خودروی دیگر برخورد کرده و در این حادثه علاوه بر دو دانش‌آموز، راننده، یک راوی و یک مربی کشته شده‌اند.

به گفته آقای ساکی هشت دانش‌آموز به بیمارستانی در اهواز منتقل شده‌اند و پنج دانش‌آموز دیگر هم به صورت سرپایی معالجه شده‌اند.

این تصادف در حالی رخ داده که حدود سه ماه پیش هم واژگون شدن یک اتوبوس دیگر حامل دانش‌آموزان هرمزگانی اردوی راهیان نور ۹ کشته به جا گذاشت که هفت نفر از آنها دانش‌آموز بودند.

در پی آن حادثه رئیس دفتر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفت که آقای روحانی از وزیر آموزش و پرورش خواسته است که شیوه‌نامه‌های مربوط به اردوهای دانش‌آموزی در "اسرع وقت" اصلاح شوند.

در آن زمان وزارت آموز و پرورش، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که "تا زمان بازنگری شیوه نامه برگزاری اردوها و بازدید دانش آموزی"، اعزام دانش آموزان در شب، "جز از طریق وسیله نقلیه ریلی و هوایی ممنوع است".

کاروان‌های راهیان نور در ایران برای بازدید از مناطقی اعزام می‌شوند که جنگ هشت ساله ایران و عراق در غرب و جنوب غرب ایران در آنجا جریان داشت. بسیاری از این سفرها در قالب اردوهای دانش‌آموزی و دانشجویی صورت می‌گیرد.

در سال‌های گذشته بارها تصادف‌های مرگبار خودروهای کاروان‌های راهیان نور خبرساز شده و انتقادهای زیادی بر انگیخته است.

REALIRAN.net