حذف نماینده والیبال ایران در جام باشگاه‌های جهان

09:24:48 1396-09-24

بانک سرمایه در دومین بازی با شکست مقابل سادا کروزیرو (برزیل) از صعود به مرحله نیمه نهایی باز ماند.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از رادیو فردا، نماینده والیبال ایران در جام باشگاه‌های جهان با سه شکست متوالی از دور رقابت‌ها حذف شد.

در این مسابقات که به میزبانی لهستان برگزار می‌شود، باشگاه بانک سرمایه هر سه دیدار خود را واگذار کرد تا رده چهارم گروه بایستد.

شاگردان مصطفی کارخانه در نخستین گام، سه بر دو مغلوب زاکسا از لهستان شدند.

این شکست در حالی رقم خورد که نماینده ایران، دست اول و دست دوم را با برتری به سود خود خاتمه داده بود.

جنگندگی شاگردان آنتونیو گاردینی باعث شد بانک سرمایه، سرمایه‌ اندوخته‌اش را در سه دست متوالی از دست بدهد. موریسیو تورس با کسب ۲۵ امتیاز عنوان امتیاز آورترین بازیکن میدان را از آن خود کرد.

بانک سرمایه در دومین بازی با شکست مقابل سادا کروزیرو (برزیل) از صعود به مرحله نیمه نهایی باز ماند.

والیبالیست‌های ایرانی این مسابقه را در سه دست متوالی واگذار کردند. لئال هیدالگو با کسب ۲۰ امتیاز بهترین بازیکن زمین بود.

در تیم ایران میرزاجانپور سیزده امتیازی شد اما عملکرد ضعیف بازیکنانی نظیر فرهاد قائمی که فقط دو امیتاز گرفت، باعث شد نماینده ایران نتواند مقابل رقیب برزیلی‌اش عرض اندام کند.

در ادامه رقابت‌ها کروزیرو برزیل با شکست سه بر صفر زاکسا (لهستان) راهی مرحله نیمه نهایی شد. هر دو تیم برای صعود، محکوم به برد بودند.

از گروه دوم تیم‌های زنیت کازان روسیه و اسکرا بلخاتوف لهستان راهی نیمه نهایی شدند.

میلاد عبادی‌پور بازیکن تیم ملی ایران، یکی از اعضای باشگاه اسکرا بلخاتوف است که حالا با این تیم در جمع چهار باشگاه برتر جهان حضور خواهد داشت.

در روز پایانی از مرحله گروهی، بانک سرمایه که در همان بازی دوم حذف شده بود با شکست سه بر صفر در برابر لوبه (ایتالیا) به کارش در این رقابت‌ها پایان داد.

از گروه یک لوبه ایتالیا با هشت امتیاز و سادا کروزیرو برزیل با پنج امتیاز راهی نیمه نهایی شدند.

از گروه دوم، دو تیم از پیش صعود کرده زنیت کازان و اسکرا بلخاتوف به مصاف هم رفتند که نماینده روسیه با سرمربیگری آلکنو سه بر صفر پیروز شد.

در مرحله نیمه نهایی لوبه ایتالیا به مصاف اسکرا بلخاتوف لهستان می‌رود و زنیت کازان روسیه مقابل کروزیرو قرار می‌گیرد.

مصطفی کارخانه سرمربی بانک سرمایه بعد از حذف تیمش گفت: این مسابقات بهترین تجربه برای ما بود. سال آینده می‌توانیم نتیجه بهتری بگیریم. بانک سرمایه در قهرمانی آسیا حضور خواهد داشت و می‌توانیم بار دیگر به اینجا برسیم.

ژیگادلو پاسور لهستانی تیم بانک سرمایه هم که در کشور خودش بازی می‌کرد، به خبرنگاران گفت: به عنوان یک تیم آسیایی، با تیم‌های اروپایی یا جهانی به اندازه کافی ارتباطی نداریم. بسیار دشوار بود که در برابر بازیکنان تیم‌هایی مثل کروزیرو بازی کنیم. امیدوارم این تجربه، برای آینده مفید باشد.

REALIRAN.net