محسن هاشمی: خطر زلزله در تهران جدی است

12:28:56 1396-10-05

هاشمی گفت:یکی از ویژگی های زلزله بم، واقع شدن آن در شب و قبل از طلوع فجر موجب شد که بدلیل غافلگیری، بیشترین تلفات متوجه مردم بم شود.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از خبرنامه پیک ایران، رییس شورای شهر تهران، ری تجریش زلزله در تهران وسایر کلانشهرها را خطری جدی و همیشگی دانست.

به گزارش ایلنا، محسن هاشمی؛ رییس شورای شهر تهران، ری و تجریش در سی و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: یکی از راهکارهای مقابله با زلزله، افزوده شدن بیمه مسئولیت و کیفیت فرایند ساخت است.

وی افزود: در سالروز حادثه زلزله بم هستیم، کشته شدن بیش از 40 هزار تن از هموطنانمان در یک سانحه، از تلخ ترین حوادث تاریخ معاصر ایران است که هنوز بار غم آن بر دوش شهر غم واستان کرمان سنگینی می کند.

هاشمی گفت:یکی از ویژگی های زلزله بم، واقع شدن آن در شب و قبل از طلوع فجر موجب شد که بدلیل غافلگیری، بیشترین تلفات متوجه مردم بم شود.

وی افزود:امداد رسانی در زلزله بم نیز بدلیل بعد مسافت وعدم آمادگی کافی در نهادهای مسئول با اختلالاتی همراه بود که میزان تلفات را افزایش داد.

هاشمی گفت:اکنون تجربه تلخ وغمبار زلزله بم همراه ماست وباید جانهای از دست رفته شهروندان بمی موجب نجات جان دیگر شهروندانی شود که در خطر زلزله هستند.

رییس شورای شهر تاکید کرد:زلزله در تهران وسایر کلانشهرها ، خطری جدی وهمیشگی است که نباید آنقدر کوچک انگاشته شود که منجر به رویه گذشته و کندی در آمادگی، عدم اولویت در تخصیص اعتبار و فقدان هماهنگی های لازم منجر شود ونه آنقدر به آن دامن زده شود که به تشویش ونگرانی عمومی و متلاطم کردن جامعه وبی اعتمادی مردم به کفایت مدیریت شهر وکشور بیانجامد.

REALIRAN.net