نتانیاهو در حال تهیه یک ضربه دیگر است، اما آیا ایران آماده است؟

15:25:22 1396-11-11

آخوندها و مقامات ما می توانند اعتراض کنندگان به عنوان «جاسوسان خریداری شده توسط امریکا» به نامند و اما این واقعیت نبست - در ریشه بسیاری ازمشکلات کشور ماعدم اهمیت مقامات به نیازهای مردم است.

آخوندها و مقامات ما می توانند اعتراض کنندگان به عنوان «جاسوسان خریداری شده توسط امریکا» به نامند و اما این واقعیت نبست - در ریشه بسیاری ازمشکلات کشور ماعدم اهمیت مقامات به نیازهای مردم است. همپنین این به نوبه خود از توسعه و عملکرد جامعه به عنوان یک واحد استمکانیسم جلوگیری می کند، اگر زندگی مردم توسعه نمی سابند، پس همه ادعاها در مورد «جاسوس» هیچ معنی ندارد ...

از جمله آخرین تهدیدات خارجی می توان ،تمایل اسرائیل برای لغو «توافق نامه هسته ای» یا ایجاد اصطلاحات در آن علیه ایران را نام برد. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای این هدف خود در طی نشست خود با امانوئل مکرن رئیس جمهور فرانسه  و آنگلا مرکل نخست وزیر آلمان به آنها گفت که در توافق نامه هسته ای ایران باید اصلاحاتی صورت بگیرد. حتی اگر احتمال بدیم که وی این کار را برای بدست آوردن محبوبیت مخاطبان داخلی این کار را کرده است، با این حال تلاش های اسرائیل در علیه ایران کم نمی شوند. نتانیاهو گفت که «در هر صورت - با توافق، یا بدون آن، سیاست اسرائیل برای جلوگیری از بدست آوردن سلاح های هسته ای توسط رژیم ایران است. زیرا ایران تهدید جدی برای خاور میانه و منطقه است.

بییایین مزخرفات در مورد سلاح های هسته ای را کنار بگزاریم و هدف اصلی نتانیاهو را بررسی کنیم- نتانیاهو می خواهد اروپا را راضی به مخالفت با توافق نامه هسته ای ایران، کند. اما اروپایی ها خواستار مخالفت با ایران نیستند. همچنین آنها هیچ دلیلی برای این کار ندارند، زیرا اتحادیه اروپا دارای منافع خود در ایران است و به این دلیل آنها نمی خواهند در چنین مسئله مهم به خواسته تل آویو و واشنگتن عمل کند.  کشورهای اروپایی پروژه های بسیار مهمی با ایران انجام می دهند، پس چه نیاضی به از بین بردن این پروژه ها دارند؟ برای راضی ساختن اسرائیل؟ تل آویو مشکلات خود را خود حل کند. به این دلیل نتانیاهو به هیچ نتیجه ای در نلاش های خود نرسید. اما وی به تلاش های خود ادامه داد و به سوی روسیه متحد دیگر ما رفت. نتانیاهو می خواهد با ولادیمیر پوتین در رابطه با سیاست ایران در سوریه و لبنان گفتگو کند. نخست وزیر اسرائیل گفت: «من قصد گفتگو با رئیس جمهور روسیه در رابطه با
تلاش های بی وقفه ایران برای حضور نظامی در سوریه و لبنان و عدم رضایت ما با این اقدام و تلاش های ما برای جلوگیری از این و همچنین درباره تلاش های ایران برای تبدیل لبنان به یک منطقه بمب علیه اسرائیل، داریم».

در این مسئله نیز نتانیاهو به نتیجه نخواهد رسید، زیرا مشکلات نظامی اسرائیل و روابط آن با همسایگانش هیچ ارتباطی با «توافق نامه هسته ای» ندارد. همچنین از لحاظ تغییر روابط بین مسکو و تهران، اسرائیل شانسی ندارد. این را سخنان لاروف وزیر امور خارجه روسیه و آنتونیو گوتریس دبیرکل سازمان ملل متحد تعیید می کند، طوری که آنها اجرای دقیق «توافق هسته ای» را بسیار مهم خوانده اند.
نابراین، بعید است که اسرائیل به اهداف خود دست یابد. اتحادیه اروپا خواستار حفظ توافقنامه هسته ای با ایران است. کرملین نیز بر این باور است. علاوه بر این، حتی نیکی هالی نماینده دائم ایالات متحده در سازمان ملل، اعلام کرد که متحد ایالات همچنان به تعهدات خود در رابطه با توافقنامه هسته ای با ایران عمل می کند.

بنابراین، با توجه به ارزیابی منظم آژانس بین المللی انرژی اتمی که اعلام کرده است که ایران به توافق هسته ای رعایت می کند، اسرائیل هیچ دلیلی برایاسرار ایجاد اصلاح در توافق نامه هسته ای ندارد. اما این دلیل برای آرامش مقامات ما نباید باشد، زیرا اسرائیل به تلاش های خود علیه کشور ما ادامه خواهد داد. مقامات ما باید به سیاست اصلاحات را که روحانی شروع کرده، ادامه دهند. زیرا این اقدامات به ما برای جلوگیری از تهدیدات اسرائیل کمک خواهد کرد. نظام ما همانند جهان باید تغییر یابد. اما هنوز سطح زندگی در ایران بهتر نشده، در حالی که تحریم ها لغو شده اند. و نباید در این وضعیت اسرائیل و یا آمریکا را مقصر کرد. باید سیاست خود را اصلاح و توسعه داد.

مقامات ما اول از همه باید همکاری با جامغع را توسعه دهد، شبکه سازمان های غیردولتی را که با مشکلات مردم مواجه می شوند را گسترش دهد. باید تمام تلاش خود را برای بهبود رفاه مردم، توسعه استانداردهای زندگی مردم، اقتصاد و تولیدات و همچنین باید روابط نزدیک با همسایگان به ویژه با جمهوری آذربایجان را توسعه داد، زیرا پروژه حمل و نقل "شمال-جنوب" و پروژه های دیگر دارای آینده بسیار درخشنده ای هستند. علاوه بر این، به مردم باید آزادی بیشتری داد. در این صورت هیچ کدام از تلاش های اسرائیل علیه کشور ما بهره نخواهند داد.