محمود صادقی: در مراحل دادرسی به احمدرضا جلالی فرصت کافی برای دفاع داده نشده است

09:11:35 1396-11-25

زینب طاهری، وکیل مدافع آقای جلالی پیشتر گفته بود، قاضی در دادگاه که کمتر از یک ساعت طول کشید درخواست او را رد کرده است.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از رادیو فردا، محمود صادقی، نماینده مجلس روز چهارشنبه ۲۵ بهمن گفته است که احمد رضا جلالی، استاد دانشگاه که به اتهام «جاسوسی» به اعدام محکوم شده، در مراحل مختلف دادرسی از فرصت کافی برای دفاع از خود برخوردار نبوده است.

محمود صادقی در حساب کاربری توییتر خود نوشته است: دیروز شکایت احمدرضا جلالی٬ که به اتهام ارتباط با دولت متخاصم به اعدام محکوم شده٬ به دستم رسید؛ بررسی اولیه شکایت نشان می‌دهد در مراحل مختلف دادرسی فرصت کافی برای دفاع به او داده نشده است. او اظهار داشته مصاحبه‌اش با صدا و سیما تحت فشار انجام گرفته‌است.»

دادگاه انقلاب احمدرضا جلالی را به اتهام «جاسوسی برای اسرائیل» به اعدام محکوم کرده است.

این در حالی است که دیوان عالی ایران، درخواست بررسی حکم اعدام احمدرضا جلالی را رد کرده است.

زینب طاهری، وکیل مدافع آقای جلالی پیشتر گفته بود، قاضی در دادگاه که کمتر از یک ساعت طول کشید درخواست او را رد کرده است.

احمد رضا جلالی پیش از دستگیری در ایران، ساکن سوئد بود و در دانشگاه‌های اروپا تدریس می‌کرد. او اردیبهشت ۱۳۹۵ در ایران دستگیر شد و دو ماه پیش دیوان عالی کشور، حکم اعدام او را که در دادگاه انقلاب صادر شده بود، تایید کرد.

احمدرضا جلالی اتهام‌های منتسب به خود را رد کرده و گفته به دلیل خودداری از جاسوسی برای ایران، بازداشت و محاکمه شده است.

نهادهای مختلف سازمان ملل ، اتحادیه اروپا، عفو بین‌الملل و شماری از دانشگاه‌های اروپا صدور لغو حکم اعدام را محکوم کرده و خواستار بررسی مجدد پرونده شده‌اند.

تلویزیون دولتی ایران فیلمی از اعترافات آقای جلالی را پخش کرده است.

اما همسر آقای جلالی گفته که بازجویان وزارت اطلاعات، همسرش را در انفرادی بند ۲۰۹ به آزار و اذیت کودکان‌شان تهدید کرده‌‌اند تا تحت فشار با «تقطیع مطالب جعلی و دروغین» فیلم «تیشه بر ریشه» را تهیه کنند.

REALIRAN.net