مادر احمدرضا جلالی: فرزندم اگر مداوا نشود، امکان دارد جانش را در زندان از دست بدهد

12:20:49 1396-12-22

عدام احمدرضا هزینه دارد. آنها نمی‌خواهند او را اعدام کنند.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از خبرنامه پیک ایران، مادر احمدرضا جلالی زندانی محکوم به اعدام به کمپین حقوق بشر در ایران گفت وضعیت جسمی او به دلایل نامشخص رو به وخامت است اما علیرغم درخواست‌های فراوان از مقامات قضایی هنوز او را پس از ماهها بیماری و درد  برای معاینه و درمان به بیمارستان منتقل نکرده‌اند. نجیبه مرتضوی تاکید کرد فرزندش قصد خودکشی در زندان ندارد اما «اگر وضعیت او به این شکل پیش برود و درمان نشود، ممکن است در زندان جان خود را از دست بدهد.»

نجیبه مرتضوی گفت: «اعدام احمدرضا هزینه دارد. آنها نمی‌خواهند او را اعدام کنند. اما می‌خواهند او با همین بیماری در گوشه زندان بماند، هر روز بدتر بدتر شود تا بمیرد و بعدش بگویند دیدید جهان، خودش مرد ما که او را اعدام نکردیم. اما من دارم می‌گویم که بارها شفاهی و کتبی از مسوولان از رییس جمهور و رییس قوه قضاییه خواسته‌ام که او را خواهشا به بیمارستان بفرستند، تمام هزینه‌هایش را هم خودم پرداخت می‌کنم. اما نزدیک به شش ماه است که جوابی نداده‌اند.»

نجیبه مرتضوی درباره وضعیت فرزند محکوم به اعدامش به اتهام جاسوسی برای دولت اسراییل گفت: «حال احمدرضا خیلی بد است. طی چند ماه گذشته فکر کنم بیش از ۲۰ کیلو وزن کم کرده، غذا نمی‌تواند بخورد. خودش پزشک است و می‌گوید مشکل گوارشی دارد. من بارها از مسوولان طی نامه و دیدار حضوری خواهش کردم او را بفرستید بیمارستان خصوصی، هزینه‌اش هر چقدر شد من پرداخت می‌کنم اما نمی‌دانم چرا این کار را نمی‌کنند.»

مادر احمدرضا در پاسخ به اینکه مسوولان چه جوابی به نامه‌ها و درخواست‌های دیداری او داده‌اند به کمپین گفت: «به من که جواب نمی‌دهند. می‌گویند ما وظیفه نداریم به شما جواب بدهیم. ۵۰ تا نامه به رییس قوه قضاییه، رهبر، رییس جمهور، دادستان تهران، دادستان کل کشور، رییس ستاد حقوق بشر، نمایندگان مجلس و آدم‌های دیگری که الان نامشان را به یاد نمی‌آورم نوشتم اما تا به حال هیج جوابی از آنها نگرفته‌ام. خود احمدرضا هم از داخل زندان مرتب به مقامات نامه می‌نویسد اما به او هم جواب نمی‌دهند.»

نجیبه مرتضوی ادامه داد: «من تبریز زندگی می‌کنم اما در این دو سال به تهران آمده‌ام. پا و کمرم را به خاطر بچه‌ام از دست داده‌ام. همش از این اداره به این اداره می‌روم اما هیچ‌کس حرفی نمی‌زند. به نظرم می‌خواهند احمدرضا بمیرد وگرنه به این همه درخواست باید جواب بدهند.»

REALIRAN.net