رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی: ۶۰۰ هزار شیء تاریخی در زمان بقایی از موزه ملی خارج شد

12:56:15 1396-12-22

حجم قابل‌ توجهی از دوربین‌ها منحرف شده بود. فقط ۵۰ الی ۶۰ دوربین از کار افتاده بود.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از خبرنامه پیک ایران، افشاگری درباره عملکرد احمدی‌نژاد و یارانش همچنان ادامه دارد. روز گذشته روح‌الله احمدزاده، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دولت دهم و معاون احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با سایت مشرق، روایتی درباره خروج 600 هزار شیء تاریخی از موزه ملی مطرح کرده است.

احمدزاده با اشاره به قدرت اجرایی خارج از عرف مشایی و بقایی در دولت دهم، گفت: در آن روزهایی که من تازه به سازمان میراث فرهنگی کشور رفته بودم، زمزمه‌هایی راجع به خروج ۶۰۰ هزار شیء تاریخی از انبارهای موزه ملی به گوشم می‌رسید. وی با اشاره به از کار افتادن دوربین‌های موزه ملی ایران گفته است که «شائبه‌ای که برای رئیس سازمان میراث فرهنگی ایجاد می‌شود، این است که چرا باید این تعداد شیء تاریخی از انبارهای موزه ملی ایران؛ فک پلمب شده و خارج شوند؟ این اشیا به کجا منتقل‌شده است؟ در همان مقطع بر اساس گزارش حراست سازمان میراث، تعداد دوربین‌های موزه ملی بالغ‌ بر ۱۰۰ دوربین می‌شد که حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد آنها از کار افتاده بود یا در جهت غیر هدف، رصد می‌کرد و ما متوجه شدیم که متأسفانه شاید یک سالی هست که این دوربین‌ها از کار افتاده است. از ۱۰۰ دوربینی که ما داشتیم یک تعداد زاویه انحرافی را می‌گرفته و یکسری هم از کار افتاده بود.»

وی افزود: «حجم قابل‌ توجهی از دوربین‌ها منحرف شده بود. فقط ۵۰ الی ۶۰ دوربین از کار افتاده بود. تا این خبر منتشر شد، به اتاق مانیتورینگ موزه ملی رفتم و دیدم یکسری از تلویزیون‌ها کاملاً خاموش است. گفتم چرا تلویزیون‌ها خاموش است؟ گفتند پول ندادند دوربین‌ها را تعمیر کنیم. گفتم: مگر می‌شود؟»

REALIRAN.net