ظریف: ایرانیان به زودی برای سفر به آذربایجان ویزای فرودگاهی استفاده خواهند کرد

17:08:32 1396-12-24

در زمینه گردشگری نیز زمینه برای رفت و آمد شهروندان چهار کشور تسهیل شده است.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل خبرنامه پیک ایران، وزیر امور خارجه ایران گفت: در حال حاضر ایرانیان برای سفر به ترکیه و گرجستان احتیاج به گرفتن روادید ندارند و به زودی هموطنان ما برای گذراندن تعطیلات در کشور آذربایجان می‌توانند از ویزای فرودگاهی استفاده کنند.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف ظهر روز پنج‌شنبه بعد از شرکت در اولین اجلاس همکارهای چهارجانبه ایران، آذربایجان، ترکیه و گرجستان که در شهر باکو برگزار شده بود، در یک نشست خبری مشترک با همتایان خود، با تشکر از میزبانی کشور آذربایجان جهت برگزاری این نشست، تصریح کرد: ما نیازمند همکاری‌های منطقه‌ای هستیم. ما تاکید داریم که باید منطقه قوی داشته باشیم و در قالب همکاری‌های دوجانبه، سه‌جانبه،‌ چهارجانبه و منطقه‌ای، منطقه ما به منطقه قوی تبدیل می‌شود.

این دیپلمات عالیرتبه کشورمان با بیان این‌که «ایران، ترکیه، آذربایجان و گرجستان دارای سوابق تاریخی و جغرافیایی هستند»، ادامه داد: همکاری‌های چهارجانبه این کشور می‌تواند زمینه‌ساز صلح و ثبات در منطقه باشد و زمینه را برای همکاری‌های بیشتر بین کشورهای منطقه بر اساس احترام به حقوق بین‌الملل و تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشورها فراهم کند.

وی به اهمیت همکاری‌های چهار کشور در حوزه انرژی و ترانزیت اشاره کرد و افزود: در زمینه گردشگری نیز زمینه برای رفت و آمد شهروندان چهار کشور تسهیل شده است. ما در جمهوری اسلامی ایران با ترکیه و گرجستان مقررات لغو رواید را داریم و به زودی ایرانیان می‌توانند برای سفر به آذربایجان از ویزای فرودگاهی استفاده کنند.

REALIRAN.net