سخنگوی هیات رییسه مجلس: بخشی از مشکل حضور زنان در ورزشگاه‌ها حل شده

10:58:01 1397-01-08

دولت باید به سمت برخورد با متخلفان برود و این برخوردها نیز باید به‌صورت شفاف باشد.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از خبرنامه پیک ایران، بهروز نعمتی، سخنگوی هیات رییسه مجلس  در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا  در پاسخ به پرسشی درمورد برخی فشارهای سیاسی و اجتماعی همچون ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها یا بحث فیلترینگ تلگرام به‌عنوان دلائلی که منجر به تشدید ناامیدی و نارضایتی شهروندان می‌شود، گفت: شخصاً فکر می‌کنم باید همه موضوعات در جامعه به‌صورت شفاف و روشن دیده شود. موضوع فیلترینگ موضوعی نیست که بتوانیم برخلاف مسیر شنا کنیم. اگر تخلفی وجود دارد، باید با متخلفان برخورد کنیم. این بحث تلگرام یا به‌طور کلی فضای مجازی شبیه به آن است که اتوبانی ساخته‌اید و ممکن است ۱۰ راننده هم تخلف کنند و شما به‌جای برخورد با این ۱۰ راننده، به سراغ بستن کل اتوبان بروید که روش درستی نیست.

او اضافه کرد: دولت باید به سمت برخورد با متخلفان برود و این برخوردها نیز باید به‌صورت شفاف باشد. به هر حال قوه قضاییه، دولت و مجلس همگی در یک کشتی هستیم و باید با هماهنگی و همدلی کارها را پیش ببریم.

فضای استادیوم‌ها باید آرامبخش باشد

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی همچنین به موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: خوشبختانه بخشی از این مشکل حل شده و زنان در بسیاری از استادیوم‌ها حضور پیدا می‌کنند. هم‌اکنون صرفاً این محدودیت در استادیوم‌های فوتبال وجود دارد که در این مورد نیز معتقدم باید فضای فرهنگی ورزشگاه‌ها اصلاح شود.

او اضافه کرد: هم‌اکنون در استادیوم‌های ورزش‌هایی همچون بسکتبال، والیبال و دیگر رشته‌ها زنان حاضر می‌شوند که ازطرفی به دلیل این است که فضای فرهنگی حاکم بر این ورزشگاه‌ها اصلاح شده و درثانی هماهنگی‌های لازم بین بخش‌های مختلف صورت گرفته است.

نعمتی در پایان گفت: در نتیجه باید فضای استادیوم‌ها را به حالتی تبدیل کنیم که  آرام‌بخش باشد تا این‌که اتفاق دیگری بیافتد. به نظر می‌رسد در بحث استادیوم‌های فوتبال نیاز به فرهنگ‌سازی احساس می‌شود و درمجموع باید به‌نحوی عمل کنیم که این مهم نیز محقق شود.

REALIRAN.net