ایران؛ تحریم‌های جدید آمریکا و تاثیرات جدی آن

09:10:00 1397-01-25

توقف هفت ناو آمریکا در نزدیکی پایگاه‌های روسیه در سوریه

هفت ناو هواپیمابر شناسایی آمریکا امروز –جمعه- در نزدیکی پایگاه‌های نظامی روسیه در سوریه توقف کردند.

شبکه تلویزیون «سی‌ان‌ان» آمریکا به نقل از یک منبع دیپلماتیک نوشت واشنگتن در حال بررسی حمله نظامی به هشت نقطه در سوریه، از جمله دو فرودگاه نظامی، یک مرکز تحقیقاتی و یک تأسیسات تسلیحات شیمیایی، است.

این منبع در عین حال مدعی شد ارتش سوریه بخش زیادی از تجهیزات هوایی خود را به پایگاه‌های هوایی تحت کنترل روسیه منتقل کرده است.

پروازهای شناسایی هواپیما های آمریکایی

همچنین هفت فروند هواپیمای نظامی آمریکا در شرق دریای مدیترانه در نزدیکی سواحل سوریه که پایگاه هوایی حمیمیم و پایگاه طرطوس روسیه در آنجا قراردارد، پروازهای شناسایی انجام دادند.

به گزارش اسپوتنیک، اطلاعات حاصله در جریان نظارت بر پرواز های هواپیما های نظامی که در صفحه Mil Radar در توییتر منتشر شدهف حاکی از این امر است.

منظور شش هواپیمای گشت زنی ضد زیردریایی P-8A Poseidon و یک هواپیمای شناسایی راداری EP-3E Aries II است که از پایگاه هوایی سیگونلا در جزیره سیسیل ایتالیا و آخری از پایگاه آمریکا در جزیره کرت یونان پرواز کرده بودند.

این در حالی است که پیشتر کاخ سفید اعلام کرد که نشست «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا با اعضای شورای امنیت ملی درباره سوریه پنجشنبه برگزار شد ولی وی هنوز تصمیم نهایی خود را اتخاذ نکرده است.


هرگز نگفتم حمله به سوريه چه زماني است

دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا امروز در پيامي در صفحه توييتر خود نوشت: هرگز نگفتم زمان حمله به سوريه کي خواهد بود. شايد خيلي زود باشد يا خيلي زود نباشد.

رئیس جمهور آمریکا روز گذشته در پاسخ به تهدیدهای روسیه در توئیتر نوشته بود:...روسیه گفته هر موشکی که به سمت سوریه شلیک شود را ساقط می‌کند. پس آماده باش روسیه، چون موشک‌های جدید و هوشمند ما دارند می‌آیند....

رئيس کميته دفاع در دوماي روسيه نیز در واکنش گفته: اميدواريم واشنگتن شرايطي را ايجاد نکند که مجبور شويم از امکانات خود براي پاسخ دادن استفاده کنيم.

ترامپ در یک پیام توییتری دیگر نوشت: رابطه ما با روسیه اکنون بدتر از هر زمانی در گذشته از جمله زمان جنگ سرد است.

ترامپ در توئیتی دیگر به روسیه هشدار داد: شما نباید شریک حیوانی باشید که مردمِ خود را با گاز می‌کشد و از آن لذت می‌برد.

REALIRAN.net