ایموجی‌های پیام رسان سروش با شعار 'مرگ بر آمریکا'

10:22:12 1397-02-07

از جمله ایموجی‌ها دیگر در این پیام رسان، می‌توان به ایموجی زنان چادری اشاره کرد. که تصویر رهبر ایران و یا پلاکاردهایی با شعارهای مختلف را در دست دارند.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از خبرگزاری بی بی سی،ایران پیام رسان سروش را باهدف جلب "میلیون‌ها کاربر ایرانی" که از شبکه اجتماعی تلگرام استفاده می‌کنند ارائه کرده است. این اپلیکشن شامل مجموعه‌ای از ایموجی‌های مختلف از جمله ایموجی " مرگ بر آمریکا" است.

مقامات ایران تلگرام را عامل گسترش ناآرامی‌ها اخیر درکشور می‌دانند.

از جمله ایموجی‌ها دیگر در این پیام رسان، می‌توان به ایموجی زنان چادری اشاره کرد. که تصویر رهبر ایران و یا پلاکاردهایی با شعارهای مختلف را در دست دارند.

برای ترغیب به استفاده از شبکه اجتماعی سروش، حتی نیروی قدس سپاه پاسداران مسابقه‌ای برگزار کرده و به پنج نفری که از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند، سکه‌های طلا هدیه داده است.

چند روز پیش دفتر رهبر ایران از بسته شدن کانال تلگرام او خبر داد و خواستار آن شد تا مردم ایران از پیام رسان‌های داخلی استفاده کنند.

حدود ۵۰ میلیون ایرانی از شبکه اجتماعی تلگرام استفاده می‌کنند. اما مقامات ایران، تلگرام را به گسترش ناآرامی ها چند ماه گذشته درکشور متهم می‌کنند.

سروش مدعی شده که درحال حاضر پنج میلیون کاربر دارد.

برخی از کاربران تلگرام به شوخی می‌گویند که گذاشته شدن سه "تیک" در کنار پیام خوانده شده در پیام رسان سروش به معنای آن است که علاوه بر فرستنده و گیرنده پیام، یک مامور اطلاعاتی هم این پیام را دریافت کرده و خوانده است.

تلگرام در مقابل تهران و مسکو

ایران در تلاش است تا تلگرام را وادار به اطاعت از قوانین خود کند، درخواستی که مکررا از سوی پاول دوروف، بنیانگذار این شبکه اجتماعی رد شده است.

آقای دوروف همیشه تاکید کرده که " به آزادی و حریم شخصی" احترام می‌گذارد.

اخیرا روسیه پس از آن که تلگرام مهلت تعیین شده برای تحویل کدهای رمزنگاری پیام های کاربران به سازمان اطلاعات و امنیت روسیه را نادیده گرفت. دستور مسدود کردن این پیام رسان را صادر کرد.

REALIRAN.net