کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران: آزادی مطبوعات در ایران بهبود نیافته است

14:40:09 1397-03-04

کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران اعلام کرد،‌ وضعیت آزادی مطبوعات در دولت حسن روحانی بهبود چندانی نیافته است.

به گفته این انجمن غیردولتی،‌ هر چند وضعیت دستگیری روزنامه نگاران از دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد بهتر شده است،‌ اما  در سایر زمینه‌ها پیشرفت چندانی حاصل نشده است.

به گزارش این انجمن غیردولتی، افزایش فشار بر روزنامه‌نگاران در داخل و خارج از کشور،‌ بسته شدن پیام رسان‌هایی چون تلگرام و ممنوعیت گزارش در حوزه هایی چون سپاه پاسداران، قوه قضائیه و شورای نگهبان از جمله مواردی است که این انجمن به آن اشاره کرده است.

کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران با اشاره به این که یکی از وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی آزادی مطبوعات بوده از وی خواسته تا به تعهداتش در این زمینه عمل کند.

در آغاز گزارش این نهاد حمایت از روزنامه‌نگاران، آمده است، «حسن روحانی پنج سال پیش با وعده به تلاش برای آزادی مطبوعات وارد انتخابات و پیروز آن شد».

در ادامه، این گزارش افزوده است،‌ «اگر چه از زمان روی کار آمدن دولت آقای روحانی اوضاع نسبت به دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد بهبود یافته من جمله بازداشت و زندانی کردن روزنامه‌نگاران کاهش محسوسی داشته اما وضعیت سانسور و سرکوب دست نخورده باقی مانده و چه بسا در چند سال اخیر تقویت شده است»./ ایران اینترنشنال

REALIRAN.net