وزیر دفاع آمریکا: خروج زودهنگام از سوریه خطای راهبردی است

12:36:13 1397-03-21

وزیر دفاع آمریکا: خروج زودهنگام از سوریه خطای راهبردی است«جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا روز جمعه گفت خروج زودهنگام نیروهای این کشور از سوریه، «خطای راهبردی» خواهد بود.

متیس خاطرنشان کرد خروج این نیروها بایستی بعد از پیشرفت در تلاش‌‌های سازمان ملل برای ایجاد صلح در سوریه انجام شود.

وزیر دفاع آمریکا اضافه کرد: «در سوریه، رها کردن عرصه پیش از دستیابی استفان دی‌میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل به موفقیت‌هایی در پیشبرد روند سیاسی ژنو، خطایی راهبردی خواهد بود که دیپلمات‌های ما را تضعیف کرده و به تروریست‌ها فرصت تجدید قوا می‌دهد.»

او با اشاره به عملیات‌های ائتلاف تحت رهبری آمریکا برای مقابله با داعش گفت: «همزمان با نزدیک‌شدن به پایان این عملیات‌ها بایستی از ایجاد خلا قدرت در سوریه که حکومت اسد یا حامیانش بتوانند از آن استفاده کنند، خودداری کرد.»

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا فروردین‌ماه سال جاری اعلام کرده بود قصد دارد «به زودی» نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج کند. 

با وجود این، او بعد از گفت‌وگو و رایزنی با اعضای کمیته امنیت ملی کاخ سفید با ادامه حضور نیروهای نظامی آمریکا در سوریه موافقت کرد. وی علی‌رغم این تأکید کرد که حضور این نیروها موقتی است و او همچنان قصد دارد نظامیانش را از این کشور جنگ‌زده خارج کند.

REALIRAN.net