کاهش فعالیت شرکت حمل و نقل هاپاگ لوید در ایران

15:44:27 1397-03-22

هاپاگ لوید می‌گوید این شرکت برای حمل محموله‌های متعلق به خود ایران از طریق شرکایش استفاده می‌کرده و خدمات مستقیم به ایران نداشته است.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از رادیو فردا، شرکت کشتیرانی هاپاگ-لوید، پنجمین شرکت ترابری کانتینری جهان، اعلام کرد خدمات خود به ایران را به خاطر تحریم‌های آمریکا کاهش می‌دهد.

این شرکت آلمانی روز دوشنبه ۲۱ خردادماه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد کالاهایی که از سوی آمریکا در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته برای ایران حمل نخواهد کرد.

هاپاگ لوید می‌گوید این شرکت برای حمل محموله‌های متعلق به خود ایران از طریق شرکایش استفاده می‌کرده و خدمات مستقیم به ایران نداشته است.

شرکت کشتیرانی هاپاگ لوید به خبرگزاری رویترز گفته است که «یکی از این دو خدمات (بارگیری از ایران و تحویل بار به ایران) متوقف شده است و آن دیگری نیز در حال بازنگری است.»

هاپاگ لوید در عین حال می‌گوید منتظر است که ببیند چه فعالیت‌هایی در رابطه با ایران مشمول تحریم‌های آمریکا قرار نمی‌گیرد.

ماه گذشته میلادی شرکت ام‌اس‌سی، دومین شرکت حمل و نقل کانتینری جهان، نیز اعلام کرد که دیگر سفارش تازه‌ای از ایران ثبت نمی‌کند، اما تا بازگشت تحریم‌ها برخی اقلام نظیر مواد خوراکی را برای ایران حمل می‌کند.

شرکت مِرسک، بزرگترین شرکت ترابری کانتینری، نیز گفته است که ایران را ترک می‌کند.

هاپاگ لوید نیز همانند مرسک و ام‌اس‌سی به طور غیرمستقیم و از طریق بندر جبل علی در دبی به ایران خدمات می‌دهد.

با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران، تحریم‌های ثانویه این کشور در بازه‌های ۹۰ و ۱۸۰ روزه، علیه ایران اجرایی خواهد شد، و در این زمینه واشینگتن از شرکت‌های بین‌المللی خواسته است که همکاری با ایران را قطع کنند.

در روزها و هفته‌های اخیر شرکت‌های بزرگی نظیر توتال، مرسک، پژو، جنرال الکتریک، هانی ول، بوئینگ، لوک اویل، ریلاینس، داور کورپوریشن و زیمنس، از بیم تحریم‌ها اعلام کرده‌اند همکاری با ایران را متوقف می‌کنند.

REALIRAN.net