وزارت خارجه آمریکا خواستار آزادی فوری نسرین ستوده شد‎

11:44:59 1397-03-25

ایالات متحده نسبت به بازداشت دوباره نسرین ستوده، فعال حقوق بشر و وکیل دادگستری، ابراز نگرانی کرد و خواستار آزادی فوری وی از سوی مقامات ایران شد.

هدر نائورت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز پنج‌شنبه ۲۴ خرداد اظهار داشت: «ما در خصوص گزارش‌های مربوط به بازداشت دوباره نسرین ستوده وکیل و مدافع حقوق بشر شدیدا نگران هستیم. خانم ستوده بر اساس گزارش‌ها در خانه خود بازداشت و به زندان اوین برده شده است، زندان بدنامی که وزارت خزانه‌داری آمریکا ماه گذشته از نقش آن در نقض حقوق بشر سخن گفت».

وی با «شجاعانه» توصیف کردن اقدامات نسرین ستوده گفت: «ما از مقامات ایران می‌خواهیم که او را همراه با صدها نفر دیگری که صرفا به خاطر ابراز دیدگاه‌ها و تمایل خود برای یک زندگی بهتر در زندان به سر می‌برند، آزاد کنند».

نسرین ستوده که در ماه‌های اخیر همچنین وکالت زنانی را برعهده داشته است که در اعتراض به حجاب اجباری روسری‌های خود را در معابر عمومی از سر برداشته‌اند، روز چهارشنبه بازداشت شد.

رضا خندان، همسر خانم ستوده که خبر بازداشت وی را رسانه‌ای کرد، گفته که این بازداشت بدون هیچ‌گونه مقدمه‌ای انجام شد و ماموران امنیتی با مراجعه به خانه آنها این فعال حقوق بشر را با خود بردند.

REALIRAN.net