ایرانشهر؛ متجاوزان با مقامات و بسیج مرتبطند

16:59:41 1397-03-28

فرزندان مسئولان محلی عاملان تجاوزهای ایرانشهر هستند. قربانیان این تجاوزها بین ۱٨ تا ۳٠ سال سن داشته اند و همگی توسط چهار نفر و هر بار با استفاده از یک خودرو پژوه سیاه رنگ ربوده و سپس به خانه ای امن در ایرانشهر منتقل شده و مورد تجاوز قرار گرفته اند.

طیبه سیاوشی، عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفته است که بر اساس تحقیقات او عاملان تجاوزهای ایرانشهر از صاحبان قدرت و پول هستند.

به گفتۀ منابع محلی، بسیاری از خانواده های قربانیان این جنایات برای حفظ آبروی خود از برملا کردن تجاوز به فرزندان شان خودداری کرده اند.

دو روز از خبر تکان‌‌ دهنده‌ای که امام جمعه اهل سنت ایرانشهر داد می‌گذرد. مولوی طیب ملازهی در خطبه‌های نماز عید فطر از ۴۱ مورد ربایش دختران و تجاوز گروهی به آنها در این شهرستان خبر داد و گفت اطلاعاتش را از خانواده‌های دختران آسیب دیده کسب کرده است. او افزود که عامل اصلی تجاوزها شناسایی شده و فرماندار نیز در جریان است: «اگر اسم این اوباش را بگویم، عده‌ای سرشان پایین خواهد افتاد.»

خبر این تجاوز گروهی، افکار عمومی سیستان و بلوچستان را تکان داده است. امام جمعه ایرانشهر در گفت‌وگو با ایلنا و ایسنا گفته که عضو دستگیر شده این باند، فردی سرمایه‌دار و غنی است: «متاسفانه عده‌ای زور دارند و عده‌ای زر و پول دارند و گاهی همراه شدن این دور گروه با هم سبب رخ دادن اتفاقاتی مثل تجاوز به دختران ایرانشهری می‌شود.»

در واکنش به این واقعه، روز یکشنبه گروهی از مردم منطقه در برابر فرمانداری ایرانشهر گرد آمده و خواستار معرفی و مجازات عاملان این تجاوزها شدند. این تجمع اما با دخالت نیروهای امنیتی و بازداشت چند نفر متوقف شد. مردم از دو نفر به عنوان عوامل اصلی این تجاوزها نام می‌برند و از ارتباط هر دو با نهادهای شبه‌‌نظامی خبر می‌دهند.

رحیم ملازهی، عضو حزب اتحاد ملی بلوچستان با اعلام این خبر به دویچه وله می‌گوید: «گروهی منسجم دختران ایرانشهری را که از سر کار بر می‌گشتند یا تنها بودند، ربوده و به آنها تجاوز کرده‌اند. خانواده‌های آسیب دیده به امام جمعه شهر گفته‌اند چون امیدی به پیگیری نیروهای انتظامی نداریم و عاملان تجاوزها افرادی هستند که به نحوی با بسیج ارتباط دارند، موضوع را به شما اطلاع می‌دهیم.»


با نماینده متجاوز سپاهی مجلس ولایت آشنا شوید

نماینده مجلس شورای اسلامی برای چندمین بار متهم به تجاوز جنسی شد؛ مصونیت نامحدود برای سلمان خدادادی

خبرگزاری هرانا – سلمان خدادادی نماینده ملکان که اکنون ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی را نیز بر عهده دارد دارای سوابقی از جمله تجاوز و آزار جنسی است، این نماینده پیش تر مدتی را از این بابت در بازداشت به سر برده بود و حتی دوبار صلاحیت او برای شرکت در انتخابات رد شده بود که با دخالت شورای نگهبان منتفی شد.

علیرغم این موضوع و گذشت زمان هرانا اسنادی را دریافت کرده است که این نماینده مجلس به تازگی از سوی تعداد دیگری از دختران به تجاوز، آزار جنسی و سواستفاده از موقعیت متهم شده است. علیرغم سوابق سوء این نماینده مجلس و پیگیری قربانیان، بخش های ذیربط در مجلس شورای اسلامی ضمن دعوت قربانیان به سکوت مانع از پیگری حقوقی موثر قربانیان میشوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سلمان خدادادی مدیرکل سابق اداره اطلاعات اردبیل و فرمانده سابق سپاه ملکان که اکنون نماینده این منطقه در مجلس شورای اسلامی است کارنامه ای قابل توجه در حوزه جرایم کیفری دارد. او که اکنون رئیس کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی است در سال‌های گذشته از بابت تجاوز به منشی خود و یکی از مراجعه کنندگانش متهم شده بود و مدتی را نیز در بازداشت به سر برده بود.

هرانا با دریافت اسناد و مدارک و گفتگو با منابع موثق، مطلع شده است حداقل ۲ ادعای جدید دیگر از بابت تجاوز و آزار جنسی علیه آقای خدادادی در سال جاری شکل گرفته است.

قربانیان که این نماینده مجلس را به سواستفاده از موقعیت و تجاوز متهم می کنند پس از مدتی که مدعی هستند از ترس “جان، امنیت و آبرو” سکوت کرده بودند در مقام استیفای حقوق خود برآمدند.

ز.ن دختری ۲۸ ساله، اهل شهرستان ملکان در استان آذربایجان شرقی می گوید “در چهار سال گذشته مورد آزار جنسی توسط این نماینده مجلس قرار گرفته ام.”


تجاوز؛ فقط در جمهوری اسلامی اتفاق می‌افتد

محمدجواد ابطحی، نماینده خمینی‌شهر، در نامه‌ای به سازمان بهزیستی خواستار برکناری رئیس اورژانس اجتماعی به دلیل «رسانه‌ای نمودن تجاوز به دختر افغانی» شد. اورژانس اجتماعی پیشتر خبر داده بود، بهاره کریمی، کودک ۶ ساله در خمینی‌شهر از سوی ۳ مرد مورد تجاوز قرار گرفته است.

به گزارش بهارنیوز، یک نماینده دلواپس مجلس شورای اسلامی به جای پیگیری تجاوز به دختربچه افغانستانی خواستار برکناری رئیس اورژانس اجتماعی به دلیل اعلام خبر حادثه شد. محمد جواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر اصفهان در نامه‌ای مدعی شد که نحوه اطلاع رسانی برخی سازمانها از ماجرای تجاوز به دختربچه افغانستانی موجب زیر سوال رفتن اعتبار نظام شد و خواستار برکناری رئیس اورژانس شد.

REALIRAN.net