جمهوری آذربایجان از درگیری مسلحانه در مرز با ایران خبر داد

15:21:01 1397-04-01

براساس این بیانیه، افراد مسلح بدون توجه به هشدار مرزبانان برای بازگشت از مرز، به سوی آنان تیراندازی کردند و سپس از محل گریختند.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از خبرگزاری بی بی سی، منابع رسمی در جمهوری آذربایجان از درگیری مسلحانه در مرز آن کشور و ایران خبر داده‌اند.

رسانه های خبری جمهوری آذربایجان اطلاعیه واحد مرزبانی آن کشور را منتشر کردند که در آن آمده است که یک واحد گشتی مرزبانی هنگام انجام ماموریت در نزدیکی نقطه مرزی گوی تپه با ایران، با یک گروه افراد مسلح مواجه شد که "در صدد تجاوز مرزی بودند". این حادثه در ساعات اولیه بامداد روز گذشته روی داده است.

براساس این بیانیه، افراد مسلح بدون توجه به هشدار مرزبانان برای بازگشت از مرز، به سوی آنان تیراندازی کردند و سپس از محل گریختند.

این گزارش می‌افزاید که در این حادثه، فرمانده گروه گشتی در اثر اصابت تعدادی گلوله زخمی شد و پس از انتقال به بیمارستان، تحت عمل جراحی قرار گرفت.

روز جمعه، تعدادی از افسران ارتش واحد مرزبانی همراه با مقامات شهرستان جلیل آباد در بیمارستان با فرد زخمی دیدار کردند.

جلیل آباد در جنوب شرقی جمهوری آذربایجان واقع شده و با ایران هم مرز است.

در بیانیه مرزبانی جمهوری آذربایجان در مورد انگیزه احتمالی این افراد جزئیاتی داده نشده و مشخص نیست که آیا در این زمینه با مقامات دولتی ایران تماسی صورت گرفته است یا نه.

رسانه‌های آذربایجان گفته‌اند که در پی وقوع این حادثه، دادستانی نظامی پرونده‌ای را جهت پیگرد قانونی در این زمینه تشکیل داد.

پیش از این هم گاه گزارش‌هایی از ترددهای غیرمجاز مرزی منتشر شده بود و چند ماه پیش، این موضوع در دیدار فرماندهان واحدهای مرزبانی ایران و جمهوری اسلامی ملاقات مطرح شد.

در پی این ملاقات، خبرگزاری ایرنا به نقل از فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی نوشت که "بعضا در رسانه‌ها و براساس نظر بدخواهان مطرح می‌شود که تعامل مرزبانی دو طرف ضعیف است و یا ترددهای غیرمجازی صورت می‌گیرد ولی ما هر دو کشور اعلام می‌کنیم که هیچ تردد غیرمجازی در مرزهای ایران و جمهوری آذربایجان صورت نمی‌گیرد."

REALIRAN.net