انتشار خبر تحریم نفتی ایران ،قیمت های نفت در اروپا و آمریکا را افزایش داده است

11:18:35 1397-04-09

قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا با عبور از ۷۴ دلار در هر بشکه ،به بالاترین قیمت فصل ، از نوامبر سال ۲۰۱۴ تاکنون رسیده است.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از رادیو فردا، رویترز از افزایش قیمت های نفت خام در آمریکا و اروپا در پی انتشار خبر تحریم‌های نفتی آمریکا علیه تهران و احتمال کمبود عرضه در بازار خبر داده است .

بنابر گزارش رویترز ، قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا با عبور از ۷۴ دلار در هر بشکه ،به بالاترین قیمت فصل ، از نوامبر سال ۲۰۱۴ تاکنون رسیده است.

این گزارش می افزاید ۳۵ تحلیلگر و اقتصاددان نیز در نظر خواهی رویترز گفته اند که انتظار افزایش قیمت بیشتر برای نفت برنت را دارند .

ایالات متحده در هفته گذشته از تمامی کشورها خواست واردات نفت خود از ایران را تا آبانماه آینده کاهش داده و به صفر برسانند . روز پنج شنبه مقامات وزارت خارجه آمریکا اعلام کردند در حال گفتگوی مورد به مورد با کشورها درمورد معاملات نفتی با ایران هستند . مقامات مسئول آمریکا در رابطه با تحریم‌ها، هفته جاری به اروپا سفر کردند و برای سفر به خاورمیانه و آسیا آماده می‌شوند.

در همین ارتباط روز گذشته اعلام شد که مایک پمپیو وزیر خارجه آمریکا با خالد الفالح وزیر انرژی عربستان در واشینگتن دیدار کرده است اما جزییاتی از این دیدار منتشر نشده است.

REALIRAN.net