افزایش صادرات نفت آمریکا به هند در آستانه تحریم‌های ایران

14:46:50 1397-04-21

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، خبرگزاری رویترز گزارش داد صادرات نفت آمریکا به هند در ماه ژوئن به رکورد جدیدی رسیده و از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون میزان آن به ۲ برابر کل صادرات نفت آمریکا به هند در سال ۲۰۱۷ رسیده است.

در این گزارش آمده است: پالایشگاه‌ها و تجار آمریکایی در سال جاری تا ماه جولای ۱۵ میلیون بشکه نفت به هند خواهند فرستاد که این رقم برای تمام طول سال گذشته میلادی ۸ میلیون بشکه بوده است.

رویترز نوشت: اگر چین به واردات نفت خام از آمریکا تعرفه اعمال کند این امر موجب کاهش قیمت نفت آمریکا و افزایش صادرات به هند می‌شود.

روز گذشته نیز خبرگزاری رویترز گزارش داد که واردات نفت هند از ایران در ماه ژوئن ۱۵.۹ درصد کاهش یافته است.

رویترز می‎گوید: اطلاعات حمل و نقل کشتیرانی و منابع صنعتی نشان می‌دهد که در ماه ژوئو، نخستین ماه پس از اعلام آمریکا مبنی بر تحریم ایران، واردات نفت خام هند از ایران ۱۵.۹ درصد کاهش داشته است.

منابع ناشناس به رویترز گفته‌اند که واردات نفت خام هند از ایران در ماه ژوئن ۵۹۲۸۰۰ بشکه در روز بوده در حالی که این رقم در ماه می‌روزانه ۷۰۵۲۰۰ بشکه بوده است.

اخیرا رسانه‌ها به نقل از یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گزارش دادند که این کشور از خریداران نفت ایران درخواست کرده تا خرید نفت خام ایران را تا ماه نوامبر به صفر برسانند.

REALIRAN.net