مرگ ۷ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

17:48:27 1397-05-19

طی روزهای گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۷ کارگر کشته شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

طی روزهای گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۷ کارگر کشته شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، مورخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان گفت: “امروز (۱۸ مرداد) سه نفر بر اثر مسمومیت با گاز چاه جان خود را از دست دادند”.

غفور راستین در این خصوص گفت: “بدنبال وقوع این حادثه در مبارکه، دو کد اورژانس و یک کد هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند”.

وی بیان داشت: “در این حادثه سه مرد ۳۵ و ۴۵ و ۵۴ ساله جان خود را از دست دادند که به بیمارستان محمد رسول الله مبارکه انتقال یافتند”.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: “فوت شدگان دو نفر ایرانی و یک نفر تبعه افغانستان بود”.

وی با بیان اینکه به منظور تسریع در ارائه خدمات امدادی در حوادث دوره آمادگی تیم های واکنس سریع در حوادث را در سطح استان اصفهان برگزار کردیم، اعلام کرد: “این دوره با هدف ارتقای سطح دانش و عملکرد این تیم ها برای رویارویی با حوادث شامل حوادث شیمیایی، بیولوژیک، رادیو اکتیو، هسته ای و انفجاری برگزار شد”.

کشته شدن ۴ کارگر زیر آوار ساختمان در نهاوند
به گزارش ایلنا، مورخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۷، رئیس آتش نشانی شهرستان نهاوند از کشته شدن ۴ کارگر در زیر آوار ناشی از گودبرداری ساختمانی در یکی از مناطق نهاوند خبرداد.

اکبر مولوی در این خصوص اظهار داشت: “ساعت ۱۱:۴۳ دقیقه روز سه شنبه ۱۶ مرداد ماه به علت گودبرداری یک ساختمان در کوچه دکتر صالح ۴ کارگر زیر آوار مدفون شدند”.

وی افزود: “تلاش چند ساعته آتش نشانان و دیگر دستگاه‌های اجرایی تاکنون نتیجه‌ای نداشته است”.

مولوی گفت: “بلافاصله ۳ خودرو آتش نشانی به همراه ۱۰ نفر در محل حادثه حاضر شدند و بعد از تلاش‌های فراوان اجساد آنها از زیر آوار خاک بیرون کشیده شد”.

دادستان نهاوند نیز در این خصوص گفت: “دستور بازداشت تمامی عوامل موثر در این حادثه ساختمانی صادر شد”.

سیدهادی مصطفوی اظهار داشت: “به نیروی انتظامی اعلام شد مهندس ناظر، پیمانکار و عوامل دیگر مرتبط با این حادثه سریعا بازداشت شوند”.

REALIRAN.net