پیامک‌های تهدیدآمیز برای نمایندگان مجلس،‌ FATF را امضا نکنید

10:32:22 1397-07-09

حشمت الله فلاحت‌پیشه مسئول کمیسیون امنیت مجلس رژیم گفت: نمایندگان پیامک‌هایی از توصیه تا تهدید دریافت می‌کنند تا FATF را امضا نکنند.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از رادیو فردا، حشمت الله فلاحت‌پیشه مسئول کمیسیون امنیت مجلس رژیم گفت: نمایندگان پیامک‌هایی از توصیه تا تهدید دریافت می‌کنند تا FATF را امضا نکنند.

فلاحت‌پیشه در نطق میان دستور جلسه علنی ۸مهر ۹۷مجلس رژیم گفت:

هنوز موضوعی تحت عنوان FATF در مجلس مطرح نشده است و آنچه که وجود دارد ۴لایحه است. دو لایحه در حوزه اصلاح قانون داخلی و دو لایحه کنوانسیون خارجی. اگر ایران این لوایح را تصویب کند آن موقع بهانه‌ها یا توصیه‌های ۴۱گانه FATF کنار می‌رود.

فلاحت‌پیشه گفت: امروزه شاهد هستیم که تمام نمایندگان پیامک‌های مختلف از توصیه تا تهدید را دریافت می‌کنند. آقای رئیس مجلس زمانی که آخرین لایحه در این رابطه که لایحه عضویت ایران در کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم است در مجلس بررسی می‌شود شما بخشی از وقت را به FATF اختصاص دهید که این FATF چیست و مسئولان بیایند در این باره صحبت کنند.

وی ادامه داد: شورای امنیت کشور، مجمع تشخیص مصلحت در این باره صحبت کنند و ما به نتیجه برسیم که پیوستن به FATF در راستای منافع ملی ما هست یا خیر.

فلاحت‌پیشه افزود:‌ کسانی که خود را پشت صحنه قایم کرده‌اند می‌خواهند تصمیم در خصوص FATF را به گردن مجلس بیندازند. آقای رئیس‌جمهور از شما خواهش می‌کنم در زمان جلسه بررسی FATF همه باید اعم از بانکها، مجمع تشخیص مصلحت نظام، دولت، شورای امنیت حضور داشته باشند و درباره FATF صحبت کنند و بعد هم در حضور مردم در خصوص FATF رأی شفاف دهیم تا مردم بدانند مجلسی دارند که دلسوز است.


REALIRAN.net