تلاش فردی برای خودسوزی مقابل شورای شهر تهران ناکام ماند

14:22:38 1397-07-10

تلاش این فرد با اقدام «حراست و عوامل انتظامی شورا ناکام ماند» و وی در حال حاضر در اختیار پلیس امنیت قرار دارد.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از رادیو فردا، رسانه‌ها در ایران از ناکام ماندن تلاش مردی «کفن‌پوش» برای خودسوزی مقابل ساختمان شورای اسلامی شهر تهران خبر می‌دهند. این دومین ارتکاب به خودسوزی در کمتر از یک‌ماه مقابل ساختمان‌های متعلق به شهرداری تهران است.

۱۳ شهریورماه نیز فردی در مقابل شهرداری تهران اقدام به خودسوزی کرده بود که پس از چند روز بدلیل میزان جراحات و سوختگی در بیمارستان درگذشت.

خبرگزاری ایلنا نوشت که صبح روز سه‌شنبه (دهم مهر) مردی حدود ۳۵ ساله که پیت ۲۰ لیتری بنزین به همراه داشت، پس از ریختن بنزین روی خود قصد داشت با روشن کردن فندک خود را به آتش بکشد که دخالت مردم و ماموران شهرداری تهران مانع از این اقدام شد.

این خبرگزاری افزوده که این فرد که از اهالی استان چهار محال و بختیاری است، در حال حاضر تحویل یگان انتظامی شهرداری شده است.

ایلنا هدف او از تلاش برای خودسوزی را داشتن «طلب مالی» از شهرداری عنوان کرده است.

این در حالی است که خبرگزاری ایرنا نوشته علت ارتکاب این فرد به خودکشی، «برنده نشدن در مناقصه یک پارکینگ» بوده است.

این خبرگزاری به نقل از یکی از اعضای حراست شهرداری تهران نوشته که این فرد پیمانکار شهرداری نبوده و اقدام برای خودسوزی وی «بیشتر جوسازی» بوده است.

بر اساس گزارش این خبرگزاری، تلاش این فرد با اقدام «حراست و عوامل انتظامی شورا ناکام ماند» و وی در حال حاضر در اختیار پلیس امنیت قرار دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان نیز وی را فردی ۴۵ ساله معرفی کرده است.

در ایران سال‌هاست که معترضان برای نشان‌دادن اعتراض و یا فقر خود، دست به خودسوزی می‌زنند.

۱۳ شهریورماه یک مرد ۴۵ ساله در برابر ساختمان شهرداری تهران و جلو دید فرزندانش خود را به آتش کشید و مدتی بعد به بیمارستان جان باخت.

برخی از رسانه‌های ایران گزارش‌ کرده بودند که این فرد مغازه‌دار بوده و خود را در «اعتراض به جریمه ۵۰۰ میلیون تومانی» شهرداری به آتش کشیده است.

در گزارش‌ها آمده بود که «او قصد داشت خانواده و فرزندش را هم بسوزاند که با مداخله مردم آنها جان سالم به در بردند».

در خردادماه سال جاری نیز منابع کارگری در شهرداری آبادان از «خودسوزی» یکی از کارگران خدماتی این سازمان به دلیل «مشکلات معیشتی» خبر دادند.

سال گذشته محمدجواد فاطمی، رئیس مرکز تحقیقات سوختگی دانشگاه علوم پزشکی ایران با ذکر این‌که خودسوزی «فجیع‌ترین نوع سوختگی‌ها» است از افزایش «خودسوزی» در کشور خبر داده بود.

REALIRAN.net