معاون دادستان کل ایران: اینستاگرام به انحصار صدا و سیما لطمه زده

12:08:41 1397-07-16

آقای خرم‌آبادی در کانال شخصی خود در پیام‌رسان داخلی سروش نوشته است اینستاگرام "بر خلاف قانون اساسی"، صوت و تصویر "فراگیر" را از انحصار سازمان صدا و سیما خارج کرده است.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از خبرگزاری بی بی سی، عبدالصمد خرم آبادی، معاون دادستان کل ایران، از ادامه فعالیت اینستاگرام در این کشور به شدت انتقاد کرده و گفته است این شبکه اجتماعی "بدون محدودیت قانونی" مشغول "تهاجم فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی" علیه مردم و نظام جمهوری اسلامی است.

آقای خرم آبادی، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است که مسئول اعمال محدودیت‌های گسترده در اینترنت ایران است. این گروه به کمیته فیلترینگ شهرت یافته است.

آقای خرم‌آبادی در کانال شخصی خود در پیام‌رسان داخلی سروش نوشته است اینستاگرام "بر خلاف قانون اساسی"، صوت و تصویر "فراگیر" را از انحصار سازمان صدا و سیما خارج کرده است.

محمود واعظی، رئیس دفتر آقای روحانی، زمانی که وزیر ارتباطات بود گفته بود "نظر آقای خرم‌آبادی به بستن همه چیز است."

مخالفان تاسیس شبکه‌های تلویزیونی خصوصی با استناد به قانون اساسی ایران می‌گویند پخش برنامه‌های رادیو و تلویزیونی، تنها در اختیار رادیو و تلویزیون دولتی ایران است که توسط جناح منتقد دولت ایران اداره می‌شود.

معاون دادستان کل ایران گفته است "اینستاگرام بدون آن که سرورهای خود را به ایران منتقل کند و مقررات کشور را بپذیرد، در حال فعالیت رسانه‌ای است."

در زمان انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری، سخنرانی‌های آقای روحانی به طور مستقیم از اینستاگرام پخش می‌شد.

قوه قضائیه ایران از مدت‌ها پیش به دنبال مسدود کردن اینستاگرام بوده است.

بحث فیلتر کردن شبکه اینستاگرام تا کنون چندین بار در جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اینترنت مطرح شده، اما دولت با آن مخالفت کرده است.

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران با فیلتر کردن شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها مخالفت کرده و گفته بود محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات دولت او "دستش روی دکمه فیلترینگ نخواهد رفت".

اما فیلتر سایت‌ها و نرم‌افزارها در دولت دوم آقای روحانی کاهش نیافته و کاربران اینترنت در ایران در ماه‌های اخیر از کند شدن سرعت ایران خبر داده‌اند.

میلیون‌ها کاربر در ایران با استفاده از فیلترشکن‌ها همچنان به استفاده از سایت‌ها و شبکه‌های فیلتر شده ادامه می‌دهند.

آقای خرم‌آبادی بار دیگر از دولت به خاطر آنچه عدم مبارزه با فیلترشکن‌ها خوانده انتقاد کرده و گفته است این "نابسامانی‌ها" باعث "سلطه بیگانگان بر فضای مجازی" شده است.

REALIRAN.net