هواپیمایی قطر به رغم تحریم‌ها همچنان به ایران پرواز خواهد داشت

10:33:10 1397-07-17

هواپمایی قطر به شهرهای مشهد و شیراز در ایران پرواز دارد در عین حال که به طور روزانه نیز پروازهایی را به تهران انجام می‌دهد.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از رادیو فردا، مدیرعامل شرکت هواپیمایی قطر عنوان کرد که تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران تاثیری بر پروازهای این شرکت به مقصد ایران نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اکبر الباکر در یک کنفرانس تجاری که روز دوشنبه ۱۶ مهر در شهر دوحه، پایتخت قطر، برگزار شد گفت که خدمات شرکت هواپیمایی قطر به ایران علی‌رغم فشار اقتصادی و سیاسی که واشینگتن به تهران وارد می‌آورد، ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: «صنعت هواپیمایی تحت تحریم قرار ندارد و هواپیمایی قطر همچنان در شهرهای ایران به کار خود ادامه خواهد داد.»

هواپمایی قطر به شهرهای مشهد و شیراز در ایران پرواز دارد در عین حال که به طور روزانه نیز پروازهایی را به تهران انجام می‌دهد.

این سخنان الباکر در شرایطی بیان شده است که دولت دونالد ترامپ سیزده آبان ماه دور دوم تحریم‌ها علیه ایران را به اجرا خواهد گذاشت. واشینگتن به کشورهای طرف تجارت با ایران هشدار داده است که با توقف روابط خود ایران را منزوی کنند.

خبرگزاری فرانسه می‌نویسد که هم‌اکنون شرکت‌هایی هواپیمایی بزرگ اروپایی از جمله ایرفرانس و هواپیمایی برتانیا به دنبال اعلام تحریم‌ها علیه ایران، پروازهای خود به این کشور را متوقف کرده‌اند.

از سویی روابط قطر با ایران نیز تحت نظر عربستان سعودی و متحدان آن است. عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر از تابستان گذشته تحریم‌هایی را علیه قطر به اجرا گذاشته‌اند که بخشی از آن به خاطر روابط دوحه با تهران بوده است.

این کشورها دوحه را متهم می‌کنند که از گروه‌های افراطی اسلام‌گرا نیز حمایت می‌کند، اما قطر این اتهامات را رد کرده و گفته که عربستان در پی تغییر حکومت در قطر است.

REALIRAN.net