سایت اسرائیلی: اس-۳۰۰ سوریه با اپراتورهای ایرانی کار می‌کند

14:35:29 1397-07-17

وبسایت اسرائیلی دبکا نوشت که روسیه هدایت و کنترل سامانه پدافند هوایی اس-۳۰۰ را که به تازگی در اختیار سوریه قرار داده است، به عهده نیروهای جمهوری اسلامی گذاشته است.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از رادیو فردا، وبسایت اسرائیلی دبکا نوشت که روسیه هدایت و کنترل سامانه پدافند هوایی اس-۳۰۰ را که به تازگی در اختیار سوریه قرار داده است، به عهده نیروهای جمهوری اسلامی گذاشته است.

به گزارش تسنیم، وبسایت اسرائیلی دبکا روز دوشنبه در گزارشی نوشت که روسیه تصمیم گرفته است تا چند تیم از نفرات ایرانی را برای کار با سامانه موشکی اس-300 به سوریه بفرستد.

این گزارش افزود که تصمیم روسیه برای اعزام تیم هایی از ایران به سوریه برای کنترل سامانه اس-300 موجب شگفتی مقامات اسرائيل و آمریکا شده است.

بنابر این گزارش، سوریه دقیقا همان مدلی از اس-300 را از روسیه دریافت کرده است که ایران دو سال پیش خریداری کرده بود، یعنی مدل پی ام یو-2.

طبق ادعای این سایت اسرائیلی، استفاده از نیروهای ایرانی برای کار با اس-300 باعث می شود تا در صورت حمله هوایی مستقیم آمریکا و اسرائیل به این سامانه در سوریه، نیروهای روس از خطر در امان باشند.

این گزارش همچنین به نقل از منابع نظامی و اطلاعاتی افزود روسیه سه گردان از سامانه اس-300 را به سوریه فرستاده که هر کدام از آن ها مجهز به هشت پرتابگر موشک بوده و هر پرتابگر نیز 100 موشک دارد. تمامی این تجهیزات در کارخانجات روسی تحت تعمیر کلی قرار گرفته اند.


REALIRAN.net