کمبود واکسن آنفلوآنزا در کشور

12:42:58 1397-07-28

عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا با تأکید بر ضرورت تزریق واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های پرخطر گفت: امسال نسبت به سال گذشته واردات واکسن آنفلوآنزا کمتر شده و بنابراین با کمبود این واکسن در کشور مواجه شده‌ایم.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از رادیو فردا، عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا با تأکید بر ضرورت تزریق واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های پرخطر گفت: امسال نسبت به سال گذشته واردات واکسن آنفلوآنزا کمتر شده و بنابراین با کمبود این واکسن در کشور مواجه شده‌ایم.

مسعود مردانی، متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری در گفت‌وگو با فارس، در ارتباط با گلایه‌مندی برخی از مردم برای کمبود واکسن آنفلوآنزا اظهارداشت: امسال نسبت به سال گذشته واردات واکسن آنفلوآنزا کمتر شده و بنابراین با کمبود این واکسن در کشور مواجه شده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه مشکل واکسن آنفلوآنزا مربوط به کمبود است و نه نبود {برای خوديها و پولدارها هميشه هست} این واکسن افزود: گروه‌های پرخطر همچون افراد با سن بیشتر از 60 سال، کودکان 6 ماهه تا 6 ساله، افراد مبتلا به بیماری‌های دیابت، مشکلات قلبی و سرطان توصیه می‌شود واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا خاطرنشان کرد: واکسن‌های آنفلوآنزا ساخت داخل نداریم و دو نمونه وارداتی از کشور فرانسه و هلند بوده که هر دو مورد تأیید سازمان جهانی بهداشت است.

REALIRAN.net