"عربستان سعودی پیش از قتل خاشقجی در پی تشکیل امپراطوری رسانه‌ای بود"

12:37:41 1397-11-20

روزنامه وال استریت ژورنال طی یادداشتی به تلاش‌های عربستان سعودی برای تشکیل امپراطوری رسانه‌ای پیش از قتل جمال خاشقجی پرداخت.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از رادیو فردا، روزنامه وال استریت ژورنال طی یادداشتی به تلاش‌های عربستان سعودی برای تشکیل امپراطوری رسانه‌ای پیش از قتل جمال خاشقجی پرداخت.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، روزنامه وال‌استریت ژورنال طی یادداشتی به سرمایه‌گذاری عربستان سعودی در بخش رسانه‌های بین‌المللی پرداخته و نوشته است: "ریاض برای بازسازی چهره خود در برابر کشورهای غربی و مقابله با رقبای خود دست به تشکیل امپراطوری رسانه‌ای در سطح جهان زده بود".

این یادداشت می‌افزاید: "محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در ماه آگوست سال گذشته با رئیس هیئت مدیره شرکت آمریکایی «وایس مدیا» در یک قایق تفریحی در دریای سرخ دیدار داشته است".

این یادداشت می‌افزاید: "واکنش رسانه‌های جهان به قتل جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول کار این کشور را برای کنترل اخبار سخت‌تر کرده و توافق صورت گرفته با وایس مدیا را با مشکل مواجه کرده است".

گفتنی است جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن‌‌پست، در اکتبر 2018 جهت انجام کار اداری وارد کنسولگری کشورش در استانبول شد و در آنجا به قتل رسید. پس از گذشت یکصد و اندی روز چگونگی انجام جنایت و زمان و مکان آن مشخص شده، اما هنوز از جنازه وی خبری نیست.

REALIRAN.net