نمایندگان در جلسه غیرعلنی از 'افزایش حداقل نیم میلیون تومانی' حقوق حمایت کردند

17:22:17 1397-12-08

یکی از نمایندگان مجلس گفته است که در جلسه غیرعلنی امروز نمایندگان از افزایش حداقل نیم میلیون تومانی حقوق در سال آینده حمایت کرده‌اند.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از خبرگزاری بی بی سی، صبح چهارشنبه، ۸ اسفند، نمایندگان مجلس ایران در جلسه‌ای غیرعلنی شرکت کردند تا چگونگی افزایش حقوق کارکنان دولت و کمک به طبقات کم درآمد را بررسی کنند.

پس از آن جلسه علنی برای رسیدگی به لایحه بودجه ۹۸ آغاز شد.

علی لاریجانی، رئیس مجلس، گفت: "در جلسه غیرعلنی امروز صبح، موضوع افزایش حقوق کارکنان دولت مطرح بود. بحث بر این بود تا جایی که امکان دارد کمک بیشتری به طبقات پایین جامعه شود."

یکی از نمایندگان مجلس گفته است که در جلسه غیرعلنی امروز نمایندگان از افزایش حداقل نیم میلیون تومانی حقوق در سال آینده حمایت کرده‌اند.

اقتصاد ایران در سال ۱۳۹۷ با سقوط ارزش ریال روبرو بوده است و در ماه‌های اخیر نارضایتی بر سر گرانی‌ها تشدید شده است.

آقای لاریجانی ابراز امیدواری کرده است که "انشاء الله" بحث افزایش حقوق کارکنان دولت و کمک به طبقات کم درآمد در جلسات علنی نیز مطرح شود.

مطابق آیین‌نامه مجلس ایران جلسه غیرعلنی هنگامی برگزار می‌شود که "رعایت امنیت کشور ایجاب کند".

به گزارش واحد مرکزی خبر، حسینعلی حاجی دلیگانی، از کمیسیون برنامه و بودجه، گفته است که نمایندگان در جلسه غیرعلنی امروز از افزایش حداقل نیم میلیون تومانی حقوق حمایت کردند.

البته به گفته آقای حاجی دلیگانی این رای‌گیری "استمزاجی" بوده، یعنی تنها برای تشخیص نظر نمایندگان بوده و الزام آور نیست.

او گفته گزینه‌های دیگری هم مطرح است و ممکن است این رقم ۵۰۰ هزار تومان تغییر کند.

دولت حسن روحانی در نظر دارد که حقوق کارکنانش در سال آینده را به طور متوسط ۲۰ درصد افزایش دهد.

گزارش‌های مرکز آمار ایران حاکی از آن است که بدون احتساب میزان افزایش قیمت‌ها در اسفند ماه، تورم سال ۹۷ نزدیک به ۲۴ درصد است.

REALIRAN.net