زمین‌ گیر شدن بوئینگ ۷۳۷ در کشورهای اروپايی

10:31:00 1397-12-22

استفاده از هواپیماهای «بوئینگ ۷۳۷-ماکس» ۸ در بسیاری از کشورهای اروپايی در چارچوب اخذ تدابیر امنیت پرواز تا اطلاع ثانونی متوقف شد.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از رادیو فردا، استفاده از هواپیماهای «بوئینگ ۷۳۷-ماکس» ۸ در بسیاری از کشورهای اروپايی در چارچوب اخذ تدابیر امنیت پرواز تا اطلاع ثانونی متوقف شد.

پیش از این کشور‌های چین، اندونزی، سنگاپور، استرالیا، مالزی و عمان نیز پرواز این هواپیما را پس از سقوط هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی متوقف کرده بودند.

روز گذشته آژانس هوایی اتحادیه اروپا به کشور‌های عضو این اتحادیه توصیه کرد که تا کامل شدن تحقیقات از بوئینگ ۷۳۷ مکس۸ استفاده نکنند.

سازمان هوانوردی فدرال آمریکا (FAA) بدون توجه به سقوط دو فروند از این هواپیماها در فاصله‌ای کوتاه،‌ از کارآمدی آن‌ها دفاع کرده است. این سازمان همزمان از سازندگان این هواپیماها خواسته ‌است، تا ماه آوریل تغییراتی در نرم‌افزار و سیستم کنترل MCAS نوع یادشده بدهند.

اما کارشناسانی مانند جیم هال، رئیس سابق مرکز ملی ایمنی حمل و نقل آمریکا، و مری شیاوو، بازرس کل سابق وزارت حمل و نقل این کشور، بر این باورند که زنگ خطر پرواز این هواپیماها به صدا در آمده و بوئینگ می‌باید این هواپیماها را داوطلبانه زمین‌گیر می‌کرد و نشان می‌داد که ایمنی مردم برایش مهم است.


REALIRAN.net