احتمال شکستگی برخی سدهای فرسوده استان مرکزی

21:11:44 1398-01-05

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه عمر مفید برخی سدهای استان مرکزی تمام شده، احتمال شکستگی این سدها در صورت مواجه شدن با بارش های سنگین وجود دارد.

به گزارش رادیو فرانسه، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه عمر مفید برخی سدهای استان مرکزی تمام شده، احتمال شکستگی این سدها در صورت مواجه شدن با بارش های سنگین وجود دارد.

به گزارش ایسنا، عزت الله آمره‌ای در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی که همزمان با جلسه ستاد خدمات سفر و آیین معارفه شهردار اراک و با حضور جباری نژاد معاون عمرانی وزیر کشور برگزار شد، اظهار کرد: بارندگی‌هایی که در استان آغاز شده تا فردا ادامه خواهد داشت و این بارندگی در برخی نقاط کشور از جمله شیراز مشکلاتی را به همراه داشته است.

وی افزود: به دنبال بارش‌های اخیر تمام رودخانه‌ها سیلابی شده اند و به احتمال زیاد این بارش‌ها سبب طغیان رودخانه‌ها خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی با بیان اینکه برخی نقاط استان و شهرهای استان در شرایط موجود حادثه خیز هستند، تصریح کرد: مسیر جاده اراک _تهران تا شهر جدید امیرکبیر متاسفانه در حال حاضر مسدود است و نیاز است راهداری تمهیدات لازم را در این رابطه بیندیشد.

REALIRAN.net