یک فرمانده ارتش آمریکا بعد از ماجرای سپاه: «تغییری در قواعد ما ایجاد نشده است»

15:34:01 1398-01-22

«این واحد دستوری مبنی بر تغییر قواعد نیروی دریایی در آب‌های خلیج فارس، از جمله در مواجهه با نیروی دریایی سپاه پاسداران دریافت نکرده است.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از خبرنامه پیک ایران، جان ریچاردسون، فرمانده عملیات نیروی دریایی ارتش آمریکا پس از قرار گرفتن نام سپاه در فهرست جریانات تروریستی از سوی آمریکا گغت: «قواعد ما درباره چگونگی مواجهه با نیروی دریایی سپاه ایران تغییری نکرده است.»

او در گفت‌وگو با پایگاه خبری یواس‌ان‌آی تصریح کرد که «این واحد دستوری مبنی بر تغییر قواعد نیروی دریایی در آب‌های خلیج فارس، از جمله در مواجهه با نیروی دریایی سپاه پاسداران دریافت نکرده است.

اگرچه نیروی دریایی همیشه هنگام عملیات در خلیج (فارس) نسبت به نیروی دریایی سپاه هوشیار بوده است اما قواعد ما پس از تصمیم کاخ سفید برای تروریستی اعلام کردن نام سپاه تغییری نکرده است.»

همچنین سخنگوی ناو پنجم نیروی دریایی آمریکا که در منطقه قرار دارد، اظهار داشت: «نیروی دریایی آمریکا عملیات خود را تغییر نداده و همچنان مطابق با قوانین بین‌المللی رفتار می‌کند. ما به همکاری با متحدان برای اطمینان از رفت و آمدهای آزاد و جریان تجارت در آب‌های بین‌المللی ادامه می‌دهیم.»

REALIRAN.net