مسابقه جنجالی برنده باش از برنامه‌های صداوسیما «حذف شد»

15:54:58 1398-02-05

پیشتر آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید در قم، در پاسخ به یک استفتا درباره جوایز یک مسابقه تلویزیونی آن را به قمار تشبیه کرده بود.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از رادیو فردا، یک روز پس از تذکر رهبر جمهوری اسلامی به تلویزیون حکومتی ایران در مورد «ترویج بخت‌آزمایی»، وب‌سایت خبری جماران از حذف مسابقه جنجالی «برنده باش» با مجری‌گری محمدرضا گلزار خبر داد.

آیت‌الله علی خامنه‌ای روز چهارشنبه، چهارم اردیبهشت، در سخنرانی برای شماری از کارگران گفته بود که «... روش‌هایی شبیه بخت‌آزمایی را ترویج نکنیم که دستگاه‌های مختلف از جمله صداوسیما باید متوجه این معنا باشند».

پیشتر آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید در قم، در پاسخ به یک استفتا درباره جوایز یک مسابقه تلویزیونی آن را به قمار تشبیه کرده بود.

در پی تذکر این دو مقام مذهبی، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، در حساب توییتری خود خبر داد که «طی دستوالعملی، مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه را موظف کردم شخصا بر روند مسابقات غیرمشروع بخت‌ آزمایی در تلویزیون و غیر آن نظارت کنند و جلوی این پدیده سوء را بگیرند».

حال وب‌سایت جماران در این باره نوشته است: «پیرو فتوای آیت‌الله مکارم شیرازی و تذکر مقام معظم رهبری مبنی بر حذف برنامه‌های بخت‌آزمایی صداوسیما، برنامه جنجالی "برنده باش" بدون هیچ توضیحی تاکنون از کنداکتور شبکه ۳ صداوسیما حذف شده است، اما بنر آن در سایت موجود است.»

شرط حضور در مسابقه تلویزیونی «برنده باش» خرید سؤال و پاسخ درست به آنها از طریق اپلیکیشنی مخصوص است و در صورت درست بودن جواب‌ها چهار نفر به مسابقه حضوری دعوت می‌شوند.

این مسابقه در اسفندماه سال ۹۷ هم زمانی جنجالی شد که نامش به جای نام برنامه «نود» با اجرای عادل فردوسی‌پور به عنوان برنامه منتخب مردم اعلام شد.

REALIRAN.net