نیروگاه اتمی بوشهر تولید برق را از سر گرفت

09:16:07 1398-02-11

این نیروگاه در سال گذشته ۷.۲ میلیارد کیلووات ساعت تولید برق داشته که از این میزان ۶.۶ میلیارد کیلووات ساعت تحویل شبکه شده است.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از رادیو فردا، گزارش‌ها حاکی است که نیروگاه اتمی بوشهر از روز دوشنبه ۹ اردیبهشت دوباره تولید برق را از سر گرفت. این نیروگاه از هفتم اسفند ماه سال گذشته به منظور انجام تعمیرات نیمه‌اساسی از مدار خارج شده بود.

ایسنا می‌گوید، این نیروگاه در سال گذشته ۷.۲ میلیارد کیلووات ساعت تولید برق داشته که از این میزان ۶.۶ میلیارد کیلووات ساعت تحویل شبکه شده است.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در اسفند ماه در این خصوص گفته بود، نیروگاه بوشهر به منظور تعویض بخشی از سوخت و تعمیرات ضروری سالانه خاموش شده است.

به گفته کمالوندی برای جلوگیری از قطع برق در پیک مصرف تابستان این تعمیرات سالیانه به دوره اسفند تا اردیبهشت منتقل شد.

این در حالی بود که محمد احمدیان معاون سازمان انرژی اتمی در اسفندماه گذشته با بیان اینکه ادامه فعالیت نیروگاه بوشهر در سال آینده «با اما و اگر» همراه است، گفته: بود «اگرچه هزینه‌های ارزی نیروگاه بوشهر به دلیل استفاده از خدمات و امکانات شرکت‌های داخلی نسبت به سال نخست راه‌اندازی نصف شده است اما در سال آینده به دلیل قیمت پایین فروش برق ما قادر به اداره این نیروگاه با شرایط موجود نخواهیم بود.»

REALIRAN.net