تاکید روسیه بر «نیاز» به جلسه کمیسیون برجام و «گفت‌وگوی صریح»

17:50:07 1398-03-01

آقای ریابکوف در ادامه از هماهنگ‌کننده‌های اتحادیه اروپا در کمیسیون برجام انتقاد کرد که هنوز «پاسخ مناسبی» به این خواسته نداده‌اند.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از رادیو فردا، معاون وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران بر «نیاز» به تشکیل فوری جلسه کمیسیون برجام و «گفت‌وگوی صریح» اعضای این کمیسیون تاکید کرد.

سرگی ریابکوف، معاون وزیر، گفت: «لازم است که جلسه‌ای بگذاریم و گفت‌وگویی صریح داشته باشیم. باید... به این نتیجه برسیم که در این باره [فعالیت اتمی ایران] چه باید بکنیم.»

به گزارش خبرگزاری تاس روسیه، آقای ریابکوف در ادامه از هماهنگ‌کننده‌های اتحادیه اروپا در کمیسیون برجام انتقاد کرد که هنوز «پاسخ مناسبی» به این خواسته نداده‌اند.

موضع‌گیری این مقام وزارت خارجه روسیه یک روز پس از آن اتفاق می‌افتد که کرملین در بیانیه‌ای از گفت‌وگوی تلفنی مشترک ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور، با رئیس جمهور فرانسه و صدراعظم آلمان خبر داد.

بنا بر بیانیه‌ای که کاخ کرملین مسکو منتشر کرد، در جریان این گفت‌وگوی تلفنی رهبران سه کشور در مورد «وضعیت برجام رایزنی کرده و بر اهمیت پیشبرد این توافق که نقشی کلیدی در حفظ ثبات جهانی دارد تاکید کردند».

طی روزهای گذشته تنش‌ها بین ایران و آمریکا افزایش یافته‌ است. ترامپ تهدید کرده در صورتی‌ که ایران خواستار درگیری باشد، این موضوع به‌ معنای «پایان رسمی ایران» خواهد بود. حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری اسلامی، نیز گفته است که «طرفدار مذاکره و دیپلماسی» است، اما «انجام آن را در شرایط کنونی به هیچ عنوان قبول» ندارد.

REALIRAN.net