زجرکش کردن زندانیان سیاسی با داروی مشکوک

11:40:25 1398-03-21

بیش از ۵ ماه از بازداشت ساناز اله یاری، از اعضای هیئت تحریریه نشریه گام می گذرد. ساناز اله یاری پس از بازداشت به دلیل ابتلا به بیماری نامشخصی دچار ضعف جسمی، لرزش شدید اندام ها، مشکلات گوارشی و درد شدید معده شده است.

به گزارش سایت «رئال ایران.نت» به نقل از رادیو فردا،بیش از ۵ ماه از بازداشت ساناز اله یاری، از اعضای هیئت تحریریه نشریه گام می گذرد. ساناز اله یاری پس از بازداشت به دلیل ابتلا به بیماری نامشخصی دچار ضعف جسمی، لرزش شدید اندام ها، مشکلات گوارشی و درد شدید معده شده است.

گفته می شود ساناز اله یاری ماه گذشته به بهداری زندان منتقل شده و استفاده از داروهایی که توسط بهداری برای وی تجویز شده است وضعیت ضعف و لرزش بدن وی را تشدید کرده و کاهش وزن ۱۰ کیلوگرمی را نیز به دنبال داشته است

با این حال علیرغم پیگیری های مکرر خانواده و درخواست های مکرر کماکان در زندان اوین نگهداری می شود و از اعزام وی به بیمارستان خارج از زندان و رسیدگی مناسب پزشکی جلوگیری شده است.

به گفته یکی از نزدیکان خانواده این شهروند، خانواده وی اخیرا در این رابطه با نگارش نامه ای به مجلس مراجعه کرده اند با این حال نه تنها مامورین از ورود ایشان به ساختمان جلوگیری شده است بلکه نامه را نیز جهت بررسی در مجلس تحویل نگرفته اند.

وجود داروهای مشکوک در زندانهای جمهوری اسلامی بارها توسط زندانیان مطرح شده است.

نرگس محمدی چندی پیش در صحبت‌هایش نسبت به سلامتی آرش صادقی ابراز نگرانی کرد و گفت شرایط نامساعد و داروهای مشکوک در زندان او را دچار این بیماری کرده است و گفت خود من حتی یک قرص نمیخوردم و در زندان به این درد مبتلا شدم.

REALIRAN.net